Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Netradičné pásmo magazínovej tvorby na Joj: Prečo začala tvorivé programy vyrábať vo veľkom?

Špecializované relácie sú typické skôr pre verejnoprávnu televíziu.

Joj prichádza s magazínovou tvorbou vo veľkom. Ako vás portál Mediaboom.sk už v decembri ako prvý informoval, popri doterajších známych reláciách uvedie aj kutilskú novinku, ktorá nakoniec nesie názov Postavíme, opravíme, zveľadíme. Pôvodný názov znel Postavíme, zveľadíme.

Nová relácia, ktorú Joj označuje za lifestylovú reality šou, sa bude nachádzať v nedeľnom dopoludňajšom okne, v ktorom televízia značne rozšíri svoju súčasnú magazínovú tvorbu. Doteraz ponúkala jeden z dvojice titulov Nová záhrada a 15 minútový kuchár, teraz bude vysielať obe relácie aj s novinkou.

Joj si dala výrobu podobných programov za jeden zo svojich cieľov, preto túto špecifickú ponuku rozširuje. Ambíciou TV JOJ je prinášať divákom v programovej štruktúre aj servisné programy s pridanou hodnotou,“ vyjadrila sa hovorkyňa Joj, Lucia Kulihová. Programy sú pritom typické skôr pre verejnoprávnu televíziu, ktorá podobné pásmo dlhodobo drží v sobotu podvečer.

S novými magazínmi začala Joj výraznejšie narábať od štartu kuchárskej relácie Fajnšmeker. Jej pár častí uviedla v soboty podvečer, výrazne jej prepadli. Značne lepšie si viedla nasledujúca Nová záhrada, ani tá sa ale neusadila na priemeroch televízie. Od jesene sa už magazíny presunuli na nedeľné predpoludnie, kde túto jar začala Joj vysielať aj 15 minútového kuchára. Jeho výkony sú skôr vlažné. Televízia zároveň v nedeľu podvečer v januári a februári vysielala novinku Nové bývanie Dizajn, aktuálne pokračuje s jeho dlhodobou dvojičkou Novým bývaním. Vlado Voštinár mal v minulosti aj ďalší obdobný formát Bordelári.

Od 3. apríla bude rozšírené magazínové pásmo na Joj tvoriť o 10:10 Nová záhrada, o 11:10 nasleduje novinka Postavíme, opravíme, zveľadíme. Na obed o 12:15 pokračuje 15 minútový kuchár.

„Postavíme, opravíme, zveľadíme je relácia určená všetkým, ktorí sa chystajú stavať, rekonštruovať, opravovať zariaďovať, či inak zveľaďovať svoj domov. Každý týždeň ponúkne divákom v piatich stálych rubrikách užitočné návody, remeselné postupy, ale aj rôzne tipy a triky odborníkov z oblasti stavebníctva, architektúry a bytového dizajnu. Okrem toho vás každý týždeň pozveme na návštevu jedného objektu, bytu, domu, kaštieľa, ktorý je niečím výnimočný a môže byť pre vás skvelou inšpiráciou,“ hovorí o relácii Joj. Moderátormi budú Lucia Siposová a Richard Salay.

Čítať viac...
Nahor