Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nešťastný zápas s Nemcami sa zapíše do histórie: RTVS prepísala nevídané rekordy!

Po šokujúcom závere sa rekordný šampionát z pohľadu sledovanosti pre RTVS, pravdepodobne, končí.

Ďalšie infarktové stavy zažívali slovenskí diváci pri sledovaní dôležitého zápasu z pohľadu o postup do vyraďovacej fázy MS v hokeji. Stretnutie Slovenska s Nemeckom prinieslo fatálny záver, ktorý prakticky pochoval nádeje na postup Slovenska zo skupiny na domácom šampionáte, no zároveň však aj dosiaľ najväčšiu pozornosť divákov.

Sledovanosť hokeja neustále rástla, pričom vo štvrtom dueli Slovenska sa už rovno dve tretiny dostali nad úroveň 1,4 milióna divákov. Nový rekord majstrovstiev zaznamenala druhá tretina, ktorú si podľa RTVS pozrelo 1,457 milióna divákov s podielom 60,5 %. V komerčnej cieľovke dosiahla táto tretina podiel až 70,2 % a v najsledovanejšej minúte zápasu sedelo podľa peoplemetrov pri obrazovke celkovo 1,662 milióna divákov.

Nešťastný zápas s Nemeckom sa zapíše nielen do smutnej hokejovej histórie ale aj rekordov sledovanosti. Duel bol totiž druhým najsledovanejším v ére peoplemetrového merania, keď si ho priemerne pozrelo 1,417 milióna divákov s podielom 60,8 %. Sledovanejší bol už len finálový zápas Slovenska proti Rusku na šampionáte z roku 2012, kedy ho priemerne sledovalo 1,777 milióna divákov. Zlaté finále z roku 2002 ešte merané peoplemetrami nebolo.

Pre RTVS sa včerajškom pravdepodobne zbieranie rekordov končí. Z pohľadu sledovanosti šlo pre ňu o mimoriadne majstrovstvá, ktoré enormne zvýšili sledovanosť oproti predošlým rokom. Kým v minulých ročníkoch sa len výnimočne či ani raz dostala niektorá z tretín hokeja nad miliónovú hranicu, tento rok milión prekročili absolútne všetky tretiny doterajších štyroch zápasov. Zároveň dokonca väčšina z nich prekročila hranicu 1,3 milióna divákov. Viac nájdete v tomto článku.

Zdroj: hokej.rtvs.sk

Čítať viac...
Nahor