Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nervydrásajúci futbal valcoval, Markíza so zmenou programu tvrdo prepadla! Silné reči štartovali blízko Farmy

Markíza preventívne stiahla Rexa z tohto štvrtka pre silnú konkurenciu futbalu, prepadla tak s filmom.

Kvalifikačný zápas Slovenska so Škótskom v bojoch o postup na MS vo futbale 2018 priniesol mimoriadne vypätý a napínavý súboj. Nakoniec neúspešné ťaženie našich hráčov sledoval vysoko nadpriemerný počet divákov, ktorý v priebehu večera narastal, keď polčasy dosiahli ratingy 9 a 9,9 % s podielmi pod 25 a až 32,5 %. Jednotka bola v ich priebehu jasným lídrom na trhu.

Joj napriek silnému futbalu veľa netratila s Inkognitom, oproti predošlým štvrtkovým výkonom klesla o približne pol ratingu na 7,5 % s podielom 21,1 %. Vôbec sa nedarilo Markíze, ktorá pre tento štvrtok zmenila operatívne program a pre futbal stiahla z vysielania prepadávajúceho sa Rexa. Miesto neho nasadila premiéru Warren Jeffs: Kazateľ mimo zákon, s ktorou hlboko neuspela pri ratingu 4,5 % a podielom iba 12,9 %.

Popri futbale klesla o málo viac ako pol ratingu okrem Inkognita aj relácia Sedem, tá sa už vysielala pri ešte silnejšom druhom polčase a zaznamenala tak slabý podiel len 13,4 %. O niečo vyšší share uhrali pri svojej premiére Silné reči, ktoré malo sledovať 2,7 % divákov s podielom 15,4 %. Farma pre film štartovala až okolo 22:20, rovnako ju stlačil futbal, keď ju malo sledovať 3,5 % divákov s podielom 16,5 %.

Z ďalších staníc Nekonečná láska na Doma uhrala vyše 5 a 6 %, 12 kôl na Plus prekročilo 5 %. Červená horúčava na Dajto sa dostala na 3,5 %, kriminálky na Wau za sebou prekročili 3, 2 a 4 %.

Rodinné prípady podvečer atakovali 22 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja získala 17 %. Televízne noviny sa mali dostať pod 27 %, Noviny zas prekročiť 22 %. Najsledovanejším programom dňa sa jasne v komerčnej cieľovke stal druhý polčas kvalifikačného futbalu. V celkovom publiku jeho sledovanosť dorovnalo Najlepšie počasie, pomedzi oba polčasy sa dokázali následne dostať už iba Noviny.

Foto: Stano Klacansky

Čítať viac...
Nahor