Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Nenápadný Reflex rozvíril hladinu: Od pondelka s úplne novým spracovaním, tímom, moderátormi aj grafikou (nové logo vnútri)

Publicistická relácia Markízy, Reflex, prejde tento rok vôbec najväčšou zmenou vo svojej histórii. Zmení sa v podstate úplne všetko – moderátori, tím redaktorov aj celková grafika.

Markíza plánovala pôvodne v Reflexe zmeniť jednu moderátorskú pozíciu. Už dávnejšie ohlásila odchod Martiny Mečiarovej z relácie, pričom stále platí, že má Mečiarová dostať novú ponuku. Jej miesto zaplnil Patrik Herman, ktorému televízia po 16 rokoch zrušila reláciu Lampáreň. Druhý doterajší moderátor Reflexu, Pavel Bruchala, mal v relácii zotrvať, no po tom, čo dal v televízii tento týždeň výpoveď, ostalo aj jeho miesto prázdne. Markíza okamžite zaňho našla náhradu a zaplnila ho ďalšou dlhoročnou tvárou Markízy Kvetou Horváthovou.

Mení sa aj redaktorský tím Reflexu. S Pavlom Bruchalom totiž odchádza z relácie smerom na Kolibu aj niekoľko redaktorov, nahradiť by ich mal aj tím Lampárne. Mení sa taktiež štruktúra relácie, ktorá bude obohatená nielen o občiansku publicistiku z Lampárne, pribudne aj nová rubrika „Aktuálna téma“. Vynovená bude i grafika relácie, výrazne sa zmení po tretí raz v histórii.

Reflex dostal aj novú šéfdramaturgičku, stala sa ňou Zuzana Štelbaská. Tá pre Markízu priblížila ako bude po novom relácia vyzerať: „Tým, že pod Reflex prechádza aj relácia Lampáreň, obohatíme scenáre o občiansku publicistiku, rôzne rady a servisné témy na dennej báze. Divák teda vo vysielaní nájde rovnaký počet závažných či absurdných občianskych káuz ako doposiaľ s jediným rozdielom: nebudú koncentrované do jedného dňa v týždni, ale ponúkneme ich pravidelne v každom vydaní Reflexu. Úplnou novinkou je Aktuálna téma, vďaka ktorej získa Reflex celkom nový rozmer. Vždy na začiatku relácie budeme divákovi prinášať aktuálne témy, ktoré sa stanú v daný deň, pričom budú spracované na širšej ploche a z viacerých uhlov pohľadu. Je to pre náš tím nová výzva a sme plní očakávania, akú náladu či udalosti bude mať každý jeden deň vysielania.“

Markíza vráti Reflex po zimnej pauze do vysielania spolu so seriálom Chlapi neplačú v pondelok 27. januára do času 17:25. Po zrušení Lampárne sa bude opäť vysielať aj v pondelok a teda päťkrát do týždňa až do piatku.

Reflex sa vo vysielaní Markízy objavil po prvý raz v máji 2006 ako relácia s odľahčeným až bulvárnejším spravodajstvom. Postupne sa vyprofiloval na publicistický formát, ktorý mal rozšíriť spravodajstvo Markízy a pozornejšie sa venovať vybraným témam a taktiež prebrať témy po zrušených reláciách ako Paľba, či po spomínanej Lampárni. V rámci sledovanosti prežíval najrôznejšie obdobia. Pri štarte zdedil slot 19:30 po slabo výkonnom dennom seriáli Medzi nami, no dokázal v priebehu roka získať aj 40-percentné podiely. V roku 2008 ho Markíza pre rozšírenie hlavných správ na hodinovku presunula na čas okolo 17:25, kde prišiel o približne tretinu podielu, na svoje čísla sa dokázal vrátiť až po polroku. V roku 2009 prišiel opäť pád k číslam skôr k 20%. Po prechode Markízy aj Joj na novú cieľovku 12-54 začiatkom roka 2010 sa relácia nakoniec usadila v rozmedzí 25-30 %.

Nové logo Reflexu
reflex herman horvathova

Čítať viac...
Nahor