Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Televízia

Nemocnicu čakajú veľké novinky: Do seriálu mieria ďalšie postavy, prehľad deja novej série!

Najúspešnejší dlhodobý seriál Joj od čias Paneláku vstupuje do svojej štvrtej sezóny.

Už tri sezóny bola kľúčovou súčasťou večerného programu Jojky seriálová Nemocnica, ktorá si väčšinu divákov drží od svojho štartu v auguste 2021.

Márne pokusy Markízy o jej zosadenie z trónu lídra v drvivej väčšine jej vysielania vyvrcholia práve túto jar, keď proti nej postaví dosiaľ najväčšieho konkurenta v podobe masívne promovanej dobovej série Dunaj, k vašim službám.

Dunaj plný známych mien postavila Markíza priamo v utorky a štvrtky s cieľom odlákať divákov od dva roky vysielanej Nemocnice ponúknutím ešte väčšej úplnej novinky. Oba seriály štartujú vysielanie v novom roku v rovnaký deň – v utorok 10. januára po 20:30.

Joj na novú konkurenciu reaguje sériou noviniek v nemocničnom seriáli.

Započala ich už na konci minulého roka, kedy do seriálu vstúpila nová riaditeľka nemocnice Adriana Rakovská (Kristína Turjanová), ktorá sa postarala aj o rekordnú sledovanosť seriálu v rámci jesene 2022.

Práve od jej postavy sa budú odvíjať osudy ďalších hrdinov.

Príbehy väčšiny postáv Nemocnice nadobudnú nový smer. Kto im ho určí? Adriana Rakovská (Kristína Turjanová), nová riaditeľka Nemocnice svätého Martina. Na vedúcom poste nahradila samotného Hauptmanna (Marek Majeský) a do nemocnice priniesla nový vietor. Alebo skôr uragán. Väčšina osadenstva ju nenazve inak, ako Hadriána,“ predstavuje dej novej série seriálu Joj.

Turjanovej postava tak bude naďalej patriť medzi menej populárne: „Koluje o nej, že sa dala do administratívy, lebo nebola dobrá lekárka. Je to zahanbujúce, ale Adriane tieto reči nič nerobia. Ona je totiž silná, odolná, sústredená na výkon. Na výsledky. Nestrpí chaos, hedonizmus a bezbrehé míňanie finančných prostriedkov. Chce disciplínu. V Adrianinom svete je všetko vyrátané a presné. Jej ostré zárezy do zaužívaného poriadku dopĺňa aj jej podobne ostrý jazyk.“

Zo seriálu nezmizne ani postava pôvodného riaditeľa Hauptmanna v podobe Mareka Majeského.

Prizerať sa však bude novým pomerom a pravidlám, ktoré nová riaditeľa zavedie radikálnym spôsobom: „Za jej nové metódy a striktné pravidlá ju považujú za vteleného diabla. Adriane je to jedno, jej ide o výsledky. V krátkom čase sa jej podarí zaviesť nové systémy a dokonale rozhádzať staré poriadky, ale aj vzťahy medzi lekármi a sestrami. Je manipulatívna a vie to hrať na dve strany. Podarí sa osadenstvu nemocnice uhájiť svoje miesta, priateľstvá a lásky? Alebo sa budú musieť spojiť proti spoločnému nepriateľovi?“

Nové postavy v Nemocnici

Spolu s novou riaditeľkou do seriálu vstupuje aj jej mladá dcéra IvanaRakovská. Zahrá si ju Ivana Kološová.

Mladučká zdravotná sestra, Adrianina dcéra, jej pravý opak. Nežná, krásna, nevinná dievčina, ktorú Adrika vychovávala sama bez muža. Ivana Adrianu pozná z úplne inej strany ako všetci ostaní a ako jediná k nej dokáže byť úprimná a láskavá. Všetci si myslia, že bola dosadená protekčne, ale nie je to tak. Adriana je na Ivanu aspoň tak tvrdá, ako na ostatných. Ivana je neskúsená v láske. Idealisticky čaká na toho pravého,“ predstavuje novú postavu televízia.

V novej sérii Nemocnici sa bude objavovať aj tvár z jojkárskeho seriálu Hranica.

Do seriálu mieri Roman Poláčik, ktorý bude ako pediater Richard Poláčik nositeľom dejovej linky inšpirovanej skutočným prípadom unikátnej operácie novorodenca v bratislavskej nemocnici v Ružinove.

„Nový pediater prichádza na pomoc k ťažkým a komplikovaným  detským prípadom z iného špecializovaného pracoviska. V Nemocnici svätého Martina vykoná špičkový zákrok s novorodencom, aký sme na Slovensku reálne pred časom v ružinovskej nemocnici robili prvý raz. Naša nemocnica sa ním inšpirovala a tento konkrétny prípad použila aj do seriálu. A tento unikátny zákrok nebude robiť nikto iný ako práve MUDr. Poláčik, ktorý okrem tohto unikátu aj unikátne preverí viaceré nemocničné vzťahy,“ uvádza televízia.

Tím pediatrov netradične rozšíri aj samotná autorka seriálu, kreatívna producentka Danica Hričová. Objavovať sa bude v úlohe pediatričky Dáši Jančovej.

Prichádza na pomoc vtedy, ak treba na urgent prísť k detskému pacientovi, alebo k pôrodu. Zrelá žena, ťažká profíčka ktorý vyzerá viac prísne ako v skutočnosti je, trochu tajomná, keďže sa nemontuje do vzťahov s nikým a vždy sa snaží ostať prísne nad vecou,“ predstavuje postavu Joj.

Tvorcovia si pre nové časti Nemocnice prichystali aj ďalšiu netradičnú dejovú linku.

V seriáli sa objaví pacient Nikita trpiaci stratou pamäte, ktorého predošlý život je zahalený tajomstvom. Stvárni ho Makar Tikhomirov.

„Je to tajomný mladík, ktorého zachránili po páde z kopca. Má amnéziu, nevie, kým je a nespomína si na nič zo svojho predošlého života. Zdá sa, že jeho pozadie môže byť aj nebezpečné.“

Televízia tiež avizuje príchod ďalšieho známeho herca, keď by si v seriáli mal zahrať aj Milo Král.

Dej novej série Nemocnice

Adriana Rakovská je nočnou morou nemocnice. Robí poriadky, zavádza nové systémy, upratuje po Hauptmannovi. Ide po krku všetkým, čo sa nepodvolia. Je to „železná lejdy nemocnice“. Ale možno aj ona má svoje tajné citlivé miesta. Podarí sa ich odhaliť? To netušíme, isté však je, že ona vie odhaliť citlivé miesta svojich podriadených veľmi presne. Nájde ho aj u  Romana, ktorý bude musieť čeliť pracovným, ale aj silným morálnym dilemám. Vyhrá Roman nad svojimi ambíciami, alebo zvíťazí jeho túžba po uznaní? 

Rebeka a Adam sa rozišli. Obaja pochopili, že nemá zmysel brať sa z povinnosti. Ale kam teraz smerujú? Adam sa snaží nájsť svoje stratené divoké ja. Oslobodiť sa od povinností a stresu. Spriatelí sa s pacientom Nikitom, ktorý má amnéziu. Adam mu pomáha spomenúť si, kým je. Dostane sa pri tom do nebezpečnej, život ohrozujúcej situácie. Súčasťou príbehu bude aj Miro, ktorý sa v nemocnici zamestná okrem chirurgie aj na pozícii atestovaného patológa. 

Rebeka sa nezrúti, ale nájde novú radosť – jazdenie na koňoch. Na koňoch sa spriatelí aj s psychiatrom doktorom Zajacom, ktorý tu dáva hipoterapiu svojim pacientom. Zajac chce Rebeke poskytnúť odbornú psychoterapiu, myslí si, že ju po rozchode s Adamom potrebuje. Obaja však zistia, že im namiesto toho vyhovuje skôr kamarátsky neformálny vzťah založený na vzájomnom zdieľaní. Vykľuje sa z toho aj čosi viac? Alebo to bude Rebeku predsa len ťahať k Filipovi Balogovi? Filip Rebeku miluje, o tom nie pochybností, ale dokáže sa preniesť cez toľko prekážok, ktoré ich od seba vzďaľujú?  Pokúsi sa ju nadobro získať? 

Zlý chlapec Dušan Martiniak prežil vo svojom živote mnoho „divokých jázd“, od vykrádania áut, cez polepšovňu a život na ulici. Zatiaľ sa mu ale vyhýbala láska. Nájde ju? A nebude to na tohto divocha príliš veľké sústo? 

Adrikina dcéra Ivana je neskúsená a čistá. Matka ju chráni ako oko v hlave, nechce, aby sa dala dokopy s nejakým grázlom. Ale Ivankina láskavosť priťahuje najmä zlých chlapcov. Kto jej padne do oka? A čo s tým spraví Adriana? 

Zuzanin manžel Chris Svák neodcestuje do Austrálie. Rozhodne sa ostať a pomôcť Adriane v organizovaní a inováciách v nemocnici. Jeho hlavný zámer je ale získať Zuzino srdce. Roztopí sa Zuza, alebo sa to celé skončí veľkým fiaskom? 

Vilma a Hauptmann sa snažia zmieriť s tým, že Vilmina dcéra Alexandra študuje v zahraničí a už ich nepotrebuje. Hauptmann túži podkopať Adrianu, Vilma sa pokúša vyrovnať so stratou, aj s traumou zo znásilnenia. Podarí sa im vysporiadať sa so všetkým a nestratiť pri tom humor? 

Doktor Tomáš Mišiak prišiel kvôli podvodníkovi Richardovi a jeho sesternici Inge o byt a auto. Je zúfalý, ale zbiera sa. Vtedy sa do jeho života vracia Inge aj s nečakaným prekvapením.  Mišiakov život sa opäť ocitne v riadnych turbulenciách. 

Braňovi sa konečne podarí zatestovať. Rozchod s Grétou mu paradoxne pomohol zadefinovať si, že nechce byť chirurgom, ale internistom, ktorý sa rád s pacientmi rozpráva a zbližuje. Presne ako Agáta, ktorá čelí ďalšej životnej výzve. Nasťahovala sa do domu  s mamou a musí sa vyrovnať s tým, že dve gazdinky pod jednou strechou, to je totálna katastrofa. Našťastie majú Braňo aj Agáta vtipnú podporu zo strany „geriatrie“ – doktora Čierneho a profesorov Hrdličku a Srnčíka. S nimi nie je nikdy nuda! 

To vie aj  Noel s Denisou, najmä ak sa jedná o profesora Hrdličku. Noel zistil, že nepríjemný narcis Hrdlička je jeho biologický otec. Snaží sa s ním zblížiť, ale ich energie nie sú vždy kompatibilné.  V nových príbehoch ale bude musieť Noel okrem biologického otca spoznať aj svoju matku. Až potom konečne nájde úplnú stabilitu. A možno k tomu od života dostane aj pekný bonus… 

 

Čítať viac...
Nahor