Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nela Pocisková ako černoška? Búrlivé víno nakrútia v Afrike po svojom!

Po známej vietnamskej verzii seriálu Chlapi neplačú sa podobného dabingu dočká aj Búrlivé víno. V južnej Amerike a Afrike ho pri tom natočia rovno odznova.

Markíze sa darí predávať svoje produkty do sveta. Po tom, čo televízia prostredníctvom Stratégií informovala, že sa vo Vietname vysiela na stanici Hanoi TV 2 lokálna verzia seriálu Chlapi neplačú, bude rovnaký sprievodný dabing čakať aj na hercov z Búrlivého vína.

Chlapi neplačú vo Vietname

Markíza pri tom informovala, že predala aj formátové práva na adaptáciu Búrlivého vína a to do Latinskej Ameriky a Afriky. Dva roky najsledovanejší slovenský seriál sa tak dočká vlastnej verzie na dvoch ďalších kontinentoch, pričom bude zaujímavé sledovať, ako miestni tvorcovia seriál spracujú a najmä, akých hercov vyberú pre stvárnenie postáv.

Už aj v minulosti dokázala Markíza svoje formáty dostať na obrazovky v ďalších krajinách. Ako píše Medialne.sk, v roku 2012 sa bulharskej verzie dočkalo Modré z neba, ktoré vysiela stanica bTV patriaca pod skupinu CME. V roku 2008 adaptovala slovinská stanica Pop TV, rovnako patriaca pod CME, komediálny sitkom Susedia. Mesto tieňov zas adaptovala česká Nova ako Kriminálku Anděl. Česká verzia je divácky úspešnejšia ako slovenská.

Joj v minulosti za hranice predala napríklad Profesionálov, ktorých pretočil český Barrandov. Prima zas s českým dabingom vysielala seriál Panelák.

Panelák po česky

Čítať viac...
Nahor