Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nastavenie Doktora Martina vyriešené: ČT upravila program, RTVS bude v predstihu len výnimočne!

Situácia okolo úvodného dielu seriálu len potvrdila, že sa RTVS rozhodla nasadiť ho ešte v auguste náhle.

Doktor Martin pravidelne ako prvý na Slovensku nepobeží. Nejasno v nasadzovaní koprodukčnej novinky českej a slovenskej verejnoprávnej televízie spôsobilo urýchlenie štartu seriálu na slovenskej strane, keď sa ho RTVS namiesto 6. septembra rozhodla odštartovať už 30. augusta zarovno s prvými epizódami Superstar a V siedmom nebi.

V Česku však k urýchleniu štartu nedôjde. ČT bude seriál vysielať v piatky a jeho nasadenie plánuje naďalej až od 4. septembra. Pri pôvodnom pláne by tak novinku uvádzala vždy v premiére Česká televízia, po zmene na strane RTVS uvedie prvú epizódu až s týždenným oneskorením.

Kampaň k seriálu: Doktor Martin bude plný vtipných hlášok, RTVS na nich postavila spoty! Pozrite si ich

Jednotka ČT sa so situáciou vysporiadala, keď prostredníctvom programovej zmeny zaraďuje na 4. septembra až dve epizódy Doktora Martina. Týmto tak vyrieši situáciu a už druhú epizódu seriálu uvedie skôr než RTVS. Pôvodne chcela v spomínaný piatok uviesť iba úvodný diel a už o 21:00 na ňu nadviazať so Všechnopárty. Aj kroky ČT naznačujú, že urýchliť nasadenie seriálu sa RTVS rozhodla pomerne náhle. Oficiálne to oznámila minulý piatok.

Čítať viac...
Nahor