Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nedeľným lídrom Sváko Ragan, Markíze prepadli Preteky s časom! Pod kupolou s 3. sériou najslabšie

Joj sa večer podarilo tesne predbehnúť snímku Markízy, na Dajto vyvrcholil seriál Pod kupolou, ktorý však s poslednou treťou sériou sklamal.

V nedeľu sa opäť sledovanosť zamotala iným smerom. Večer sa najvyššie dostal zdigitalizovaný Sváko Ragan vysielaný vo vylepšenej kvalite, jeho prvú časť už aj po započítaní oneskorenej sledovanosti sledovalo takmer 510-tisíc divákov a podiel sa v univerzálnej cieľovke vyšplhal na 21,7 %. V komerčnej cieľovke bol rovnako lídrom, podiel sa dostal cez 18 %.

Dvojkou večera bola Joj s Popoluškou v Monte Carle a podielom cez 15 %. Dostala sa k okoliu svojho sviatočného denného priemeru z minulého týždňa. Markíza, naopak, značne prepadla s filmom Preteky s časom, keď podliezla 15 %. Jej minulotýždňový denný priemer dosiahol hodnotu takmer 22 %. Jednotka šla celodenne v 12+ cez dvanásť percent.

Sledovanosť na Štedrý deň: Popoluška jasne dominovala, RTVS vyšla premiéra Sedem zhavranelých bratov! (podrobné výsledky)
Sledovanosť na 1. sviatok vianočný: Johankino tajomstvo prilákalo najviac divákov! Vo svojom čase bolo lídrom
Sledovanosť na 2. sviatok vianočný: Lídrom Andílek na nervy, Svätojánsky venček už Jednotke nevyskočil! Pokazila ho dabingom

Podvečer už prvý raz výraznejšie počas sviatkov nevyšiel Markíze, keď štvrtý diel Shreka s podtitulom Zvonec a koniec dosiahol podiel pod 18 %. Doba ľadová 4 bola v accesse Joj rovnako podpriemerná, dostala sa pod 13 %. Aj tu sa darilo Jednotke, ktorá v slovenskej premiére uviedla českú rozprávku Princezná a pisár, dosiahla podiely pod 12 a 15 % (12 – 54 / 12+). Najsledovanejšími programami dňa boli spravodajstvá, Televízne noviny sa prehupli cez 32 %, Noviny zas cez 27 %.

Vysoko nadpriemerná bola v nedeľu Dvojka, ktorá popoludní odvysielala zápas z MS v hokeji do 20 rokov, v ktorom nastúpila naša víťazná reprezentácia proti Bielorusku. Hokej bol lídrom s podielmi po tretinách pod 15, nad 16 a pod 19 % v komerčnej cieľovke.

Menšie stanice sa do pozornosti dostali aj večer. Doma s filmom Ľadové sny prekročila 7 %, Plus sa s Profesionálmi tesne dostala cez 6 %, Česká spojka jej vyniesla 5,5 %. K slovu sa dostala aj Wau, ktorá s Austráliou šla do okolia troch percent.

Dajto ukončilo seriál Pod kupolou poslednými štyrmi časťami, dosiahli podiely cez 4 %, rovných 5 %, nad 6 a 8 %. Priemerne bola finálna 3. séria najslabšia, hýbala sa často okolo 3 – 4 % v prime-time, s neskoršími časťami sa hýbala okolo 5 – 8 %. Samotné finále seriálu dosiahlo rating 2,3 % s podielom 8,4 %, pre porovnanie premiérová prvá séria počas minuloročných Vianoc vrcholila rovnako neskôr večer pri piatich ratingoch a 13-percentným podielom. Všetky tri série odvysielalo Dajto ako maratón, vždy tak urobilo počas sviatkov. Prvá séria bežala počas Vianoc 2014, druhá na Veľkú noc 2015.

Čítať viac...
Nahor