Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nedeľné volebné vysielanie ovládla Jednotka, štúdio Markízy neuspelo

Opäť sa darilo aj TA3.

Župné voľby lákali divákov aj v nedeľu. Viaceré volebné vysielania dosiahli nadpriemerné výkony, pričom najvyššie sa dokázala dostať Jednotka s tradičnou diskusnou reláciou.

RTVS otvorila nedeľné volebné vysielanie vyše hodinovým štúdiom na Jednotke už o 7:30. Zaznamenala s ním vysoko nadpriemerný podiel cez 23 % v 12+ s vyše 130-tisíc divákmi. Darilo sa mu aj u mladšieho publika s podielom 18,5 %. O necelú hodinu po skončení štúdia na Jednotke odštartovala TA3 klasickú reláciu V politike. Takmer dvojhodinovú diskusiu venovanú voľbám sledovalo od približne 9:30 priemerne cez 160-tisíc divákov s vysokým podielom na trhu nad 15 %.

Markíza taktiež pripravila na nedeľu špeciálne volebné vysielanie. O 10:00 zaradila krátky prehľad, ktorý jej dosiahol nadpriemerný podiel takmer 24 %. Hlavná mimoriadna diskusná relácia, ktorú promovala aj v self blokoch, však od 13:00 prepadla, mala ísť len nad 13 %. Celkovo si ju malo pozrieť vyše 205-tisíc divákov.

Markíza mohla doplatiť na čas vysielania relácie, nakoľko do jej začiatku už prebehli najsledovanejšie volebné vysielania. Vôbec najväčšiu pozornosť pútala tradičná verejnoprávna diskusia O 5 minút 12, ktorá bola rovnako venovaná voľbám. Pozrieť si ju malo až takmer 400-tisíc divákov s vysokým podielom pod 28 %, u mladého publika sa podiel dostal pod 19 %.

Čítať viac...
Nahor