Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nedeľa šokovala: Joj celodenným lídrom, Mechanik zabijak 2 mimoriadne valcoval! Sobota pre finále Ligy majstrov

Na nedeľné ratingy si televízie už pár týždňov či mesiacov nepamätajú, Mechanik zabijak 2 prekonal dokonca aj premiéru jednotky filmu.

PIATOK: Piatku aj tejto týždeň vládla Farma. Tradične sledovanejší bol neskorší Duel, ktorý prekročil až sedem ratingov a v podieli atakoval 28 %. Prvý diel Farmy mal uhrať okolo 6 % s podielom nad 22 %. Čo ja viem na Jednotke sledovalo vyše 5 % divákov, v podieli zábavný kvíz prekonal 19 %. V 12+ uhral 22 %. Vládkyňa zla na Joj atakovala 17 %.

Na menších bola z celého večera najvyššie snímka Bony a klid na Plus, podiel atakoval 6 %, podobne aj predchádzajúci Profesionáli s podielom pod 7 %. Uprostred umiestnený záver 1890 sa vôbec nepresadil. Biela smrť na Dajto získala 4,5 %, Stará láska na Doma 4 %.

Podvečerné Rodinné prípady v piatok predbehla dokonca aj ich repríza o 16. hodine, v accesse sa dostali pod 18 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja uhrala 15 %. Od piatku sa späť do vedenia medzi spravodajstvami dostali Noviny, v podieli prekonali 23 %, Televízne noviny šli iba pod 21 %. Najsledovanejším programom dňa v oboch cieľovkách bol Duel Farmy.

SOBOTA: Sobotný večer podľa očakávaní ovládlo finále Ligy majstrov. Ďalší titul pre Real Madrid, ktorý vybojoval s Juventusom Turín, malo sledovať tesne nad 6 a 7 % divákov v mladšej cieľovke s podielmi nad 21 a pod 23 %. Druhý polčas sa stal najsledovanejším programom dňa v oboch cieľovkách. Markíza s premiérou Neubližujte mojej dcére uhrala len vyše 15 %, Joj s reprízovým filmom Na ulici po opici v žltých šatách šla len cez 13 %. Z menších bol najvyššie Temný bojovník na Plus s podielom pod 6 %, darilo sa aj Wau s dvojporciou Inkognita a podielmi pod 4 a takmer 5 %. Tulipány pre Rose na Doma uhrali 5 %, Knight Rider na Dajto dosiahol podiely iba medzi 2,5 – 3 %.

Podvečer premiérová Smotánka viedla s podielom 24 %, animák Rio 2 na Joj podliezol 15 %. Televízne noviny šli pod 21 %, lídrom boli už Krimi s podielom pod 25 %, rovnako aj Noviny, ktoré šli pod 26 %.

NEDEĽA: Prehánky, ktoré sa prehnali viacerými miestami na Slovensku, výrazne ovplyvnili nedeľné čísla. Slováci ostali narozdiel od soboty a predchádzajúcich dní doma, pričom na svoju stranu ich pritiahla najmä Joj. Tej sa darilo byť celý deň lídrom, pričom jej úspech vyeskaloval večernou premiérou Mechanik zabijak 2. Tá podľa našich informácií dosiahla vysoký rating až 12,4 % s podielom 33,5 %. Joj sa dokonca podarilo predbehnúť aj jednotku filmu Mechanik zabijak, ktorú odpremiérovala v októbri 2013 Markíza. Tá mala v konkurencii Česko Slovensko má talent uhrať rating 9,1 % s podielom 25,4 % (zdroj Stratégie).

Večerná premiéra Markízy Milionári zo smetiska mala prekročiť 7 ratingov s podielom pod 21 %, Jednotka odvysielala prenos Slovenka roka 2017, ktorý celkovo sledovalo pod 290-tisíc divákov s podielom vyše 13 %, v komerčnej cieľovke to bolo nad 8 %. Z menších staníc Constantine na Dajto podliezol päť percent, Velvet sa na Doma hýbal okolo 2,5 a vyše 3 %. Rodičovský manuál na Plus sa dostal nad 3 %, CSI New York na Wau tentokrát uhralo len 1,5 %.

Celodenné vedenie potvrdila Joj aj podvečer, Na chalupe vyhralo s podielom okolo 18 %, Nové bývanie dizajn sa malo dostať na približne 21 %. Rovnako ako v sobotu viedli v spravodajskom pásme už Krimi, v podieli prekročili 25 %, Noviny s takmer 10 ratingami dosiahli share cez 28 %. Televízne noviny šli nad 24 %.

Joj v nedeľu celodenne viedla s veľkým náskokom a podielom 21,5 %, Markíza zaostala bez pár desatín o päť podielových bodov. V priebehu pracovných dní býva pomer síl v celodennom meradle opačný. Nedeľný prime-time vyhrala Joj s náskokom až vyše 8 podielových bodov, pomohlo jej to tak k celotýždennej výhre v prime-time.

Čítať viac...
Nahor