Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nečakaný krok Domy: Obmedzila epizódy najsilnejšieho programu Feriha! Dokedy ju chce ťahať?

Feriha Dome neustále silnie a Markíza sa rozhodla pre nečakaný krok.

Najsledovanejší produkt Domy sa rozhodla Markíza pošetriť. Aj keď dôležitému telenovelovému slotu patrili vždy dve časti aktuálne vysielaného seriálu, od decembra pôjde Doma v úspornom režime.

Od pondelka do štvrtku už stanica ponúka iba jednu epizódu Ferihy, čo jej výrazne zasahuje aj celodennej sledovanosti. Práve epizóda vysielania po 22:30 stanici prinášala vysoké podiely, vďaka ktorým už dokázala byť Doma aj lídrom na trhu. Stanici bude táto časť chýbať aj v obedných reprízach.

O 22:30 nahradila Doma telenovelu romantickými filmami. Končí s nimi až po polnoci. V rámci obedňajších repríz zachovala Doma paradoxne slot patriaci zvyčajne druhej epizóde v dvojslote, namiesto po jedenástej tak Feriha začína o 12:40. Práve táto druhá časť zvykla mať aj väčší počet divákov. Prázdne miesto okolo obeda stanica zaplátala zdvojením telenovely Perla Orientu. Zaujímavosťou tiež je, že kým večer je jednému dielu vyhradený v programe 60- minútový slot, v obednej repríze to je už 75 minút.

Stanica hneď v pondelok 1. decembra pocítila, že bez druhého dielu Ferihy sa bude len ťažko dostávať na pozíciu jednotky medzi malými stanicami. Celodenne skončila až za Dajto a Plus. Kým jeden diel telenovely uhral podiel blízky 8 %, nasledujúci romantický film získal podiel nad 6 %.

Feriha pôjde v tomto roku naposledy vo štvrtok 18. decembra. Stanici ostanú v zásobe ešte takmer tri desiatky epizód, konkrétne 28, len za december z tohto čísla predstavuje 12 ušetrených epizód. Ak stanica telenovelu vráti od nového roka v dvojslote, vydrží jej približne tri týždne, ak zachová nastavenie jednej epizódy, tak ju bude môcť ťahať ešte sedem týždňov. Takýmto spôsobom by si mohla Doma zabezpečiť dôležitý nábeh do sezóny pre ďalšiu telenovelu, ktorá budúci rok prevezme žezlo.

Čítať viac...
Nahor