Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nečakaná sledovanosť na konci roka: U nás suverénny úspech RTVS, v susednom Česku šokujúce výsledky!

Posledný deň roku 2013 priniesol prekvapujúce výsledky sledovanosti u nás i v susednom Česku. Nečakaný úspech si pripísala verejnoprávna Jednotka RTVS, ktorá večer porazila obe naše komerčné televízie – Markízu i JOJ.

Jednotka RTVS si na konci roka pripísala veľký úspech. Obe jej hlavné večerné relácie boli jednotkou na trhu. Najskôr uspela so silvestrovským vydaním relácie Nikto nie je dokonalý (naposledy s Oliverom Andrásym a Elenou Vácvalovou) s podielom okolo 27%. Ešte vyšší podiel získal spoločný silvestrovský projekt s Českou televíziou Silvester 2013, ktorý podľa našich informácií dosiahol podiel nad 30% (obe hodnoty v 12+, jednotkou na trhu však obe relácie boli aj v komerčnej cieľovej skupine 12-54).

Jeden zo svojich najhorších silvestrovských výsledkov dosiahla Markíza, ktorá tento raz neinvestovala do žiadnej premiérovej show, ale ponúkla iba reprízu Susedov, zostrih zo show Uragán a zostrih starších Silvestrov, ktorý však na obrazovke označila ako „premiéru“. Podiel silvestrovského zostrihu dosiahol podľa našich informácií okolo 22%, To najlepšie z Uragánu podiel len okolo 16% a najhoršie dopadli Susedia – podiel len okolo 12%.

Do silvestrovského programu neinvestovala ani JOJ, tradične však ponúkla premiérový silvestrovský Panelák, ktorý si poradil s konkurenciou silvestrovských Susedov a dosiahol podiel nad 20%. Zostrih najlepších vystúpení v talentovej show Česko Slovensko má talent už úspech Paneláku nezopakoval a dosiahol podiel len okolo 14%.

Menšie stanice ťahali na Silvestra za kratší koniec, úspešná bola PLUS s celodenným maratónom komédií s Budom Spencerom a Terence Hillom (podiely okolo 5 až 7%), v prime time ponúkla komédiu Prázdniny Mr.Beana (podiel nad 4%) a špeciálnu epizódu Profesionáli vs Mafstory (podiel nad 3%). Doma v prime time vysielala Koncert Karla Gotta (podiel pod 4%) a českú komédiu Noc na Karlštejne (podiel nad 2%), Dajto vysielala filmy s Jackie Chanom (podiel len okolo 2 – 3%).

Šokujúce výsledky priniesol televízny Silvester v susednom Česku. Nebolo prekvapením, že opäť vyhrala ČT1, ktorá ponúkla silvestrovské vydanie Všechnopárty (podiel okolo 33%) a Kouzelný Silvester (rovnaký projekt, ktorý ponúkla aj RTVS) s podielom okolo 28%. Na Silvestra neuspela Nova, ktorej Silvester 2013 dosiahol podiel len okolo 17%, úplne prepadla Prima s podielmi zábavných silvestrovských špeciálov len od 6 do 11%. Nečakaný úspech naopak zaznamenali televízie Barrandov a Šlágr TV. TV Barrandov sa v celodennom podieli na trhu dotiahla na Primu (obe stanice dosiahli podiel okolo 7,5%), Šlágr TV dosiahol celodenný rekord nad 4%, v sledovanosti predstihol aj také stanice ako Nova Cinema, Prima Cool, či Prima Love. Hlavná silvestrovská show na Barrandove sa v podieli na trhu takmer dotiahla na Novu – v poslednej hodine dosiahla podiel okolo 17%.

foto: Česká televize

Čítať viac...
Nahor