Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Ne 7.1. – Mysteriózny triler, ktorý patrí k najslávnejším dielam svetovej kinematografie

Je mladý, fešák, úspešný a bohatý. Svet, najmä ženská časť, mu ležia pri nohách. Módny fotograf Thomas, ochotný pre získanie nevšedných snímok prenocovať v nocľahárni medzi chudákmi, aby vzápätí presedlal do svojho rolls-royc a vo svojom ateliéri nafotil atraktívnu modelku. Dravý, arogantný, sebavedomý… a predsa vo vnútri zraniteľný.

Do londýnskeho Maryon parku ho zaviedla náhoda. Ale správny fotograf neurobí krok bez svojho fotoaparátu a vzdialená dvojica milencov v prostredí majestátnej zelene je príliš zaujímavým objektom, aby ju prehliadol. Avšak náladové fotografie v sebe, ako Thomas neskôr zistí, skrývajú znepokojivé tajomstvo…

Mysteriózny dramatický triler Zväčšenina nakrútila legenda svetovej réžie Michelangelo Antonioni podľa poviedky Babie leto argentínskeho spisovateľa Julia Cortázara. Zväčšenina je detektívnym príbehom s hádankou, psychologickou štúdiou aj filozofickou esejou o nemožnosti uchopiť objektívnu pravdu. Antonioni, ktorý týmto filmom vzdal hold intuícii, prehlásil: „Skúsenosť ma naučila, že pokiaľ je intuícia krásna, tak je správna.“ Skvelý film Zväčšenina patrí k najslávnejším dielam svetovej kinematografie, Antonioni bol za ňu ocenený v roku 1967 Veľkou medzinárodnou cenou na prestížnom filmovom festivale v Cannes.

Snímku Zväčšenina vysiela Dvojka ČT v nedeľu o 22:10.

Čítať viac...
Nahor