Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Ne 22.2. – Režijný debut Jiřího Mádla Pojedeme k moři sa dostáva na obrazovky

Jedenásťročný Tomáš sa chce stať filmárom a keď dostane k narodeninám kameru, rozhodne sa natočiť svoj prvý film – o svojej rodine a kamarátovi. Postupne tak spoznávame jeho otca, mamu, babku, ale aj kamaráta Harisa, ktorý mu pomáha s natáčaním. Chlapci blbnú a užívajú si natáčanie, ale iba do chvíle než zistia, že kamera dokáže odhaliť i veci, ktoré sú nepríjemné – napríklad pravdu o ich spolužiačke, ktorú Tomáš miluje alebo, že mu jeho otec klame.

Dvakrát do týždňa tajné odchádza namiesto do práce ktovie kam, ale zapiera to. Tomáš, aj keď má obavu, že sa dozvie niečo, čo bude bolieť, sa rozhodne záhadu odhaliť. Netuší, že narazí na rodinné tajomstvo, ktoré má omnoho hlbšie korene, než sa spočiatku zdalo. Jeho odhalenie je šokujúce aj čisté svojou neokázalou jednoduchosťou a ľudskosťou.

Snímka Pojedeme k moři je režijným debutom herca Jiřího Mádla, ktorý film nielen zrežíroval, ale aj napísal. Hneď pre svoju prvotinu si vybral náročné spracovanie filmu, ktoré je celý natočený z ruky a zostrihaný z pohľadu malého chlapca. Diváci sa tak majú možnosť na príbeh pozerať z detskej perspektívy.

Film Pojedeme k moři uvádza Jednotka ČT v nedeľu o 20:00.

 

Čítať viac...
Nahor