Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

NE 19.1. – Znásilnenie a vraždy uprostred zasneženej rezervácie? Premiéra mrazivého trileru Wind River

Skúsený stopár pomáha agentke FBI vyšetriť vraždu mladej ženy v indiánskej rezervácii Wind River vo Wyomingu.

Na východ od Boulder Flats, hlboko v rozľahlom a ťažko dostupnom území indiánskej rezervácie Wind River vo Wyomingu, objaví skúsený nájomný stopár Cory Lambert zamrznuté telo 18-ročnej Natalie Hansonovej. Je naboso, bez vhodného zimného oblečenia, niekoľko kilometrov od najbližšej budovy a má slabiny sfarbené krvou. Keďže ide o federálny zločin, FBI vysiela odvážnu ale neskúsenú agentku Jane Bannerovú z Las Vegas, aby viedla vyšetrovanie.

Nasledujúci deň sa Bannerová od Natalinho otca Martina dozvie, že jeho dcéra chodila s novým priateľom, ale nepozná meno muža ani miesto, kde žije. Pitva obete potvrdí tupý úder a sexuálne násilie, pričom smrť zapríčinilo krvácanie do pľúc v dôsledku vdychovania ľadového vzduchu s teplotou hlboko pod nulou. V konečnom dôsledku Natalie zomrela na podchladenie, a tak lekár nemôže potvrdiť jej smrť ako vraždu a agentka Bannerová nemôže získať ďalšiu pomoc od vyšetrovateľov FBI. Vôľa odhaliť tajomstvo vraždy mladej ženy donúti agentku, nepripravenú na pátranie v drsnej prírode, aby sa spojila so skúseným stopárom Corym Lambertom a požiadala ho o pomoc.

Lambert zistí, že Natalin nový priateľ bol Matt Rayburn, ktorý pracuje na blízkych ropných vrtoch. Nasledujúci deň však Mattovo telo nájdu mŕtve, nahé a spustošené divočinou. Lambert rozpráva agentke Bannerovej o smrti svojej vlastnej dcéry pred tromi rokmi. Jej telo našli v snehu po párty v ich dome, zatiaľ čo on a jeho manželka boli preč. Lambert a Bannerová začnú pri vyšetrovaní úzko spolupracovať. Obaja túžia po naplnení spravodlivosti, ale Cory Lambert bude už čoskoro musieť čeliť dôsledkom svojej vlastnej minulosti.

Vo vysoko hodnotenom filme hlavné postavy stvárňujú Jeremy Renner a Elizabeth Olsen. Režisér Taylor Sheridan za snímku získal ocenenie na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes a divácku cenu aj na festiva v Karlových Varoch.

Mysteriózny kriminálny triler Wind River uvádza v premiére Joj v nedeľu o 20:35.

Čítať viac...
Nahor