Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Návštevníci po 20:30 prepadli, RTVS v piatok zaskočila Markízu aj Joj!

Ani reality šou Joj sa v hlavnom čase o pol deviatej neudrží.

Po Ostrove sa bude musieť z času po 20:30 porúčať pravdepodobne aj ďalšia reality šou. Návštevníci nemajú od štartu dostatočný výtlak a už v pondelok ich Joj radšej vysunula za 22:00 s premiérovým Inkognitom. Vyraďovací Súboj reality šou sa však rozhodla risknúť v hlavnom okne, nakoniec ale prepadla, keď Návštevníci neprilákali mimo svojich troch ratingov nových divákov a v podieli prekročili len 9 %. Joj pomáhala dohnať straty Plus, keď snímka Deň nezávislosti prekročila 8 %.

Piatkový jesenný večer pritom nezačínal tradične. Milujem Slovensko sa so svojím štartom oneskorilo o viac než polhodinu, keď začínalo až po 21. hodine. Dôvodom bol piatkový samit lídrov Európskej únie, pre ktorý RTVS výrazne natiahla hlavné spravodajstvo, v ktorom priniesla priame prenosy z vyjadrení najvýznamnejších účastníkov samitu. To spočiatku prinieslo voľnejší priestor pre Hornú Dolnú, ktorá stratila časť divákov až vo svojom priebehu, dosiahla na obdobný výkon spred týždňa na úrovni 21,5 %.

Markíze však nevyšlo taktizovanie s brejkami v Dobre vedieť!, keď očakávala klasický koniec Milujem Slovensko pred desiatou hodinou. To však v tomto čase bolo len v polovici, dlhý úsek bez prestávky, v ktorom chcela dediť divákov Jednotky, jej tak nič nepriniesol. S brejkami prišla v závere Milujem Slovensko či po jeho konci. Dobre vedieť! tak neuspelo, dostalo sa len pod 19 %. Rovnako taktizovanie nevyšlo Joj, vynovený špeciál Uhádni môj vek šiel len cez 12 %. Milujem Slovensko v netradičnom čase uhralo podiel pod 21 % v 12 – 54 a bolo tak opäť lídrom.

Z ďalších menších staníc Dajto s filmom Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa dosiahlo 5,5 %, Doma menila program, keď zaradila Svokru, nepolepšila si s podielom okolo 3,5 %. Kosti na Wau prekročili 3 %, Kravaťáci len percento.

V podvečer po čase vyhrala Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá v podieli podliezla 18 %, Koleso šťastia šlo len pod 17 %. Televízne noviny už vyskočili tesne nad 28 %, Noviny mali opäť slabý deň s podielom cez 20 %.

Čítať viac...
Nahor