Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Návrh v piatok dominoval, zdolal aj Milujem Slovensko! Noviny po čase opäť valcovali

Hlavné komerčné spravodajstvá sa v posledných dňoch začali k sebe približovať, v piatok sa však vrátili na úroveň prvých dní nového roka.

Joj druhý týždeň po sebe vyšiel piatkový prime-time. Tentokrát ju nahor potiahla populárna komédia Návrh, ktorá vyhrala večer ratingom cez 8 % a podielom nad 25 %. Milujem Slovensko ostalo pre Jednotku vysoko nadpriemerné, v komerčnej cieľovke malo uhrať vyše 21 % a menej než osem ratingov. V 12+ bolo lídrom, podiel tesne prekročil 23 %. Markíza s filmom Elitní zabijaci neuspela, mala len o málo ísť nad 15 %.

Výrazným lídrom bola Joj s hlavným spravodajstvom. Noviny sa vrátili na vysoké hodnoty zo začiatku roka, keď v podieli podliezli až 31 %, Televízne noviny mali značne zaostať s podielom iba 22 %. Veľký rozdiel pretrváva podvečer, Moja mama varí lepšie ako tvoja sa mala hýbať okolo 22 %, Susedské prípady mali ísť len pod 13 %.

Z menších staníc Tajomstvo stratenej archy na Dajto atakovalo 5 %, Philomena na Plus prekročila 4 %. Vysnívané šťastie na Doma bolo blízko štvorky, kriminálka CSI Las Vegas na Wau získala 3 a 4,5 %.

Veľký rozdiel v prime-time vyniesol Joj veľkú výhru, keď pred Markízou skončila až o osem podielov. Vyhrala aj celodenne o vyše jeden bod. Markízu v prime-time dotiahla Jednotka, v 12 – 54 dosiahli zhodný výkon. V 12+ bola večer pred ňou.

Čítať viac...
Nahor