Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Návrat Milujem Slovensko sa blíži, takto bude vyzerať jeseň RTVS! Kde nájde miesto Strom želaní?

Telerozhlas počíta s novinkami, jednou z tých hlavných začne už v septembri.

Plány RTVS na jeseň sú známe. Ani túto sezónu nebude chýbať populárna šou Milujem Slovensko, ktorá sa vráti už s piatou sériou, pri Jednotka ju nasadí hneď skraja mesiaca. Podľa prvých informácií tak urobí už v piatok 2. septembra. Túto sezónu odvysiela RTVS celkovo 16 premiérových častí.

Ako vás portál Mediaboom.sk už informoval, túto jeseň sa s druhou sériou vráti seriál Doktor Martin. Jednotka ho bude opäť vysielať v nedeľu, nová séria by mala odštartovať 11. septembra.

Hneď v prvý mesiac novej sezóny sa uvedie aj novinka RTVS Zlaté časy. Relácia, ktorá vznikla pri príležitosti 60. výročia Slovenskej televízie bude bežať vo štvrtky o 20:25, pričom po prvýkrát sa uvedie 22. septembra. Celkovo bude mať 14 vydaní, ako už médiami prebehlo, do programu sa nechali zlákať ako moderátori Elena Vacvalová a Dano Heriban.

V utorky pokračuje relácia Nikto nie je dokonalý a rovnako aj kuchársky program Slovensko chutí, v pondelky nasadzuje česko-slovenské snímky ako Collete, Záhrada, Lidice či Chodník cez Dunaj. V stredy sa s prenosmi Ligy majstrov budú striedať zahraničné filmy.

Hraná tvorba zaplní netradične aj hlavné sobotňajšie večerné okno. Televízia totižto túto jeseň nepokračuje s reláciou Nečakané stretnutia, miesto nej počas septembra nasadzuje Jakubiskovu Neveru po slovensky. Kataríne Brychtovej ostávajú Pravdivé príbehy, ktoré sa vrátia 10. septembra, o týždeň skôr odštartuje aj nová sezóna talkshow Neskoro večer.

Na svoj štart zatiaľ čaká šou so Sajfom Strom želaní, RTVS avizovala, že ju zaradí až neskôr uprostred sezóny. Ide o ďalší formát, ktorý telerozhlas kúpil od holandskej spoločnosti Tapla po Milujem Slovensko či Čo ja viem. V origináli nesie názov Wishing Tree. Celkovo bude mať 8 častí, stáť však bude televíziu takmer 700-tisíc eur. Pôjde o mimoriadne nákladnú šou, jedna epizóda vyjde na takmer 65-tisíc eur. V novom formáte budú deti veľké plniť sny svojim blízkym.

Dá sa pritom očakávať, že Strom želaní RTVS zaradí do sobotného prime-time, kde sa jej uvoľnil priestor po Nečakaných stretnutiach. Milujem Slovensko aj Doktor Martin jej vydržia celú sezónu. Šou by sa mala pri danom počte častí objaviť v októbri.

Čítať viac...
Nahor