Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Návrat legendárneho Milionára na Slovensko: Vieme, ktorá televízia si robí zálusk!

Najpopulárnejší kvíz v histórii slovenských televízií môže u nás opäť ožiť.

Po Česku sa môže legendárny Milionár vrátiť aj na Slovensko. O obnovení populárneho kvízu z minulého desaťročia sa v zákulisí televízii hovorí už dlhšie, pričom u jednej z televízii je aj najpravdepodobnejší.

S myšlienkou obnoviť obľúbenú šou má podľa zákulisných informácií koketovať Markíza, ktorá by si mohla poistiť licenciu na formát. Vzorom jej môže byť česká sestra Nova, ktorá šou vrátila pod názvom Chcete být Milionářem v marci tohto roka. Moderátorom sa stal Marek Vašut, vysiela ju každú stredu po 20-tej. Býva však pravidelne dvojkou na trhu za Primou, ktorej sa výrazne darí so seriálom Ohnivý kuře.

V prípade slovenskej verzie je jednou z najväčších prekážok samotná výhra. Po prechode na euro by v snahe stať sa milionárom bola minimálna výhra 1 milión eur, čo je na slovenské pomery prakticky nereálne.

Markíza len prednedávnom ohlásila oživenie ďalšieho legendárneho programu, keď bude chcieť na jeseň znovu roztočiť Koleso šťastia. Zo súťažných programov obnovila v novembri 2014 aj Hru o Niké, ktorú vysielala ako partnerskú reláciu s tipérskou spoločnosťou. Joj zas minulý rok zo starších súťažných programov oživila reláciu Inkognito, s ktorou sa jej dodnes darí.

Na Slovensko priniesla súťažný formát Who Wants to Be a Millionaire? práve Markíza, a to približne dva roky po jeho uvedení v domácej Británii. Tam bežal bezmála 16 rokov, skončil vo februári 2014. Markíza s Milionárom prišla roku 2000 a vysielala ho do októbra 2006. V roku 2007 ho obnovila STV, pre nízke výkony skončil o rok na to. Moderátorom bol dlhé roky Martin Nikodým, ktorého po polroku v STV vystriedala Iveta Malachovská.

V Česku šou uviedla Nova, kde bežala päť rokov. Do roku 2005 sa na pozícii moderátora prestriedali Vladimír Čech, Martin Preiss a Ondřej Hejma. Najvyššou výhrou bolo 10 miliónov českých korún. Po trojročnej prestávke televízny kvíz v roku 2008 obnovila Prima. Moderátorom bol Roman Šmucler, maximálna výhra bola znížená na 2 milióny. Televízia totiž priniesla upravený formát do dennej podoby, ktorým chcela posilniť podvečerný slot, vo vysielaní vydržala približne pol roka.

Čítať viac...
Nahor