Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Návrat Divokého anjela láme rekordy: Na Doma poráža aj večerné turecké premiéry!

Oprášenie argentínskeho hitu spred 20 rokov prináša Markíze úspech, darí sa mu dokonca viac ako hlavnej letnej telenovele na Doma. Tá je pre televíziu zatiaľ sklamaním.

Prvé tri dni vo vysielaní TV Doma má za sebou kultová telenovela Divoký anjel, ktorá na Slovensku spôsobila ošiaľ začiatkom nového milénia.

Jedna z najpopulárnejších latinskoamerických telenoviel na celom svete mala slovenskú premiéru v roku 2001 na verejnoprávnej STV1, kde sa stala absolútnym fenoménom. Slovenská televízia odvysielala všetkých 270 epizód.

Pre súčasnú generáciu tridsiatnikov tak Divoký anjel predstavuje jednu z nostalgických súčastí ich detstva.

Odrazilo sa to aj na mimoriadnej odozve po ohlásení návratu telenovely na obrazovky po 21 rokoch od slovenskej premiéry. Tentokrát už seriál na svoje obrazovky vytiahla Markíza, ktorá Divokého anjela vysiela od tohto týždňa každý pondelok až piatok o 16:30.

Divoký anjel pritom v úvode vysielania na Doma zabodoval.

Nateraz s každou odvysielanou časťou zaznamenala argentínska telenovela nadpriemernú sledovanosť, pri pondelňajšom štarte seriálu sa podiely na trhu v komerčnej cieľovke vyšplhali na úroveň 6 a 6,8 %. V utorok seriál úspešný nástup potvrdil podielmi 6,7 a 6,1 %.

Dvojka na trhu

V stredu už Divoký anjel zaznamenal rekord, ktorý ho vystrelil dokonca do pozície televíznej dvojky na trhu.

Doma zaznamenala v popoludňajšom vysielaní rekordný výkon, keď prvý stredajší diel Divokého anjela vystrelil na rating 1,5 % s podielom až 9,9 % a v čase svojho vysielania sa zaradil v rebríčku sledovanosti rovno za Markízu. Druhý diel uhral rating 1,3 % s podielom 8,5 %.

Divoký anjel takto dokonca predbehol aj hlavné premiérové turecké telenovely na Doma.

 


Kolaps v priamom prenose: Redaktor Markízy skolaboval v živom vstupe Televíznych novínČítajte →

Poráža Zachránené životy

Nová hlavná letná turecká séria Zachránené životy od svojho štartu na Doma dosahuje skôr priemerné ale aj podpriemerné výkony stanice.

Dvadsaťročný Divoký anjel predbehol premiérové Zachránené životy zatiaľ v každý jeden vysielací deň.

V pondelok a utorok sa tureckej premiére nedarilo s podielmi len okolo 3 % v hlavnom vysielacom čase, ratingovo zaostala za Divokým anjelom o desatinu či dve.

V stredu Zachránené životy stúpli na rating 1,1 % a podiel 4,3 %, stále však ratingovo nestačili na archívnu argentínsku telenovelu vysielanú podvečer.

Divoký anjel v stredu na diaľku predbehol aj druhú premiérovú večernú telenovelu Doma S hlavou v oblakoch.

Tá sa hýbala okolo jedného ratingu s podielmi pod 4 a 5,5 %. V pondelok aj utorok dosiahla séria S hlavou v oblakoch okolo 4 % s podobnými ratingami aké dosiahol Divoký anjel.

Láka skôr mladých

Zaujímavosťou je, že Divoký anjel, napriek svojmu veku, láka najmä mladú generáciu divákov.

Potvrdzuje tak silnú nostalgiu u dnešnej pracujúcej produktívnej vrstvy, ktorá si s telenovelou spája svoje detstvo či dospievanie.

V najsledovanejší stredajší deň Divokého anjela celkovo sledovalo okolo 60 až 70-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Priamo v komerčnej cieľovke divákov vo veku 12-54 rokov seriál videlo okolo 40 až vyše 45-tisíc divákov.

Večernú premiérovú telenovelu Zachránené životy videlo celkovo 124-tisíc divákov starších ako 12 rokov, z ktorých ich do 54 rokov bolo len 34-tisíc.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor