Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nástup štvrtej Tvojej tváre pre Markízu prekvapením, štartovala slabšie ako Superstar či Let´s Dance!

Štvrtá séria Tvoja tvár znie povedome sa síce uviedla na podielovej tridsiatke, ratingovo potvrdila prepad, ktorý nastal už s treťou sériou.

Už aj Markíza odštartovala svoju hlavnú ťažiskovú šou sezóny, s ktorou sa však pravdepodobne neuviedla presne podľa jej očakávaní. Projekt, ktorý promovala spolu s Farmou najvýraznejšie pred štartom jesene jej ratingovo zaostal za nástupom predošlého ročníka šou a rovnako tak aj posledných hlavných šou televízie, kedy bola s ich výkonmi sklamaná.

Tvoja tvár znie povedome 4 nastúpila na obrazovky ratingom 8,7 %, čo však znamenalo podiel 30,1 %. Celebritná šou tak  s ratingom 8,7 % zaostala aj za štartom tohtoročnej jarnej Superstar, ktorý sledovalo 9,3 % divákov a rovnako tak minuloročného Let´s Dance, ktoré sa uviedlo ratingom 9,2 %. Markíza pritom pri výkone svojej nedeľnej ťažiskovej šou opäť doplatila na dĺžku. Natiahla ju až k pol dvanástej v noci, pričom divákov ochotných vydržať pri programoch až do noci ubúda. Práve dĺžka napríklad doslova kanibalizovala minuloročné Let´s Dance, ktoré bolo navyše obsahovo naťahované.

Z hľadiska podielu na trhu ide o tesne lepší úvod ako na jar 2017 pri štarte tretej série, ktorú ale sledovalo o niečo viac divákov pri ratingu 9,4 % a podieli 29,8 %. Vtedy ale konkurenciu Tvojej tvári robil štart výrazne promovanej detektívky 1890, ktorá ratingovo vyhrala s 10,8 %. Značne vyššie bola Tvoja tvár znie povedome pri štarte druhej série na jeseň 2016 aj v konkurencii Talentu, stále sa viezla na úspešnej vlne z jarnej prvej série a pozrelo si ju vtedy 11,2 % divákov s podielom 35,7 %.

Tento rok už Tvoja tvár nemala tak silnú konkurenciu. Joj s premiérovým filmom Centrálna inteligencia dosiahla rating 7,4 % a podielovo bola na úrovni 22,5 %. Menšie stanice boli nízko, vystrelili ešte Ministri na Plus v okne Profesionálov podielom pod 9 %, nasledovný film Bojovník: Brat proti bratovi šiel cez 4 %. Nezastaviteľný na Dajto uhral vyše 3 %, Dotyk šťastia na Doma šiel pod 2 %. Wau sa večer hýbala pod 3 a 2 %.

Podvečerné Nové bývanie sa dostalo pod 20 %, reprízoví Susedia len okolo 18 %. Televízne noviny však viedli s podielom až vyše 28 %, Noviny naživo zo Spišskej Novej Vsi v rámci Jojky v meste nestačili s podielom takmer 22 %. Správy boli blízko seba v celkovom publiku, delilo ich len 10-tisíc divákov v prospech Novín Joj.

Čítať viac...
Nahor