Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Nastal nový česko-slovenský boom! Prichádza tretia šou, ktorá bude testovať vedomosti národa!

Komerčné dvojky aj verejnoprávne Jednotky na Slovensku a v Česku budú túto jar testovať svoje národy. Joj s Primou už svoj Súboj národov vysielajú, na RTVS čaká premiéra Čo ja viem?! už tento piatok. Ako tretia odštartuje svoju šou Česká televízia.

Jar patrí a aj bude patriť testovaniu národov. Celkovo až tri zábavno-vedomostné relácie ponúknu české a slovenské televízie svojim divákom, tí tak môžu svoje IQ a vedomosti preveriť spredu-zozadu. Poslednou, ktorá spustí vedomostnú šou, bude Jednotka Českej televízie. Kým na  Joj s Primou súperia proti sebe dva národy a na RTVS sa budú porovnávať celebrity s vysokoškolákmi, ČT bude rovno hľadať Najchytrejšieho Čecha.

Šou Najchytrejší Čech zaradí ČT do sobotňajšieho slotu zábavných programov po ôsmej večer. Premiéru bude mať 12. apríla, moderátorom programu sa stane Roman Šmucler. Jedna epizóda bude mať dĺžku 80 minút, celá šou 6 častí. „Strhujúcu a veľkú šou“, ako ju ČT opisuje, bude režírovať slovenský režisér Roman Petrenko. Ten u českých susedov našiel svoje miesto, keď režíroval množstvo programov (StarDance, Český lev 2013, Autoškola národa a i.)

Najchytrejší Čech je licencovaný formát spoločnosti Zodiak. Vysielala ho nemecká aj britská verejnoprávna televízia, práve tej sa chce ČT priblížiť. „Predmetom súťaže o titul Najchytrejší Čech a jeden milión korún nie sú znalosti ani talent, ale miera bystrosti a schopnosť rýchleho úsudku. Ide o veľký test komplexnej inteligencie, ktorého sa môže zúčastniť jednoducho každý,“ povedal pre Mediaguru.cz koncom minulého roka vedúci projektu Aleš Ulm. 

„Naj“ Slováka chcela hľadať aj naša verejnoprávna televízia. Šou Najväčší Slovák bola ohlásená ešte v roku 2008, jej štart sa posúval až sa na ňu pomaly zabudlo. Nejde o rovnaký formát, Najväčší Slovák kúpila ešte STV od BBC Worldwide.

O šou Najchytrejší Čech
V prvých štyroch epizódach sa predstaví vždy šesť nových súťažiacich. Z každého kola postúpi víťaž priamo do finále. Piaty večer sa stretnú 4 súťažiaci, ktorí skončili na druhom mieste a do finále postúpi ešte jeden finalista. Šiesty večer bude finálový, päť finalistov bude bojovať v disciplínach, kde bude hrať hlavnú úlohu pohotovosť, bystrosť a logika. V celej strhujúcej a veľkej šou bude testovaná inteligencia súťažiacich z najrôznejších stránok a otázku budú podávané nielen prostredníctvom najmodernejšej techniky, ale taktiež vo forme viac než zábavnej.

Foto: britská verzia formátu – Britain´s Brightest

Čítať viac...
Nahor