Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Nasadenie duelov Farmy je známe, potvrdený Superstar magazín! Markíza spustí nový seriál

Do programu sa tiež vracajú premiérové časti Smotánky, štart Hornej Dolnej ostáva naďalej tajný.

Markíza si z minulého roka prevezme väčšinu jesenného nastavenia. Okrem Búrlivého vína o 20:30 a Farmy okolo 22:00 budú pokračovať v pôvodnom režime aj Duely Farmy, keď pobežia v piatkovom prime-time od 20:30. Televízia tak nateraz nadobro opúšťa niekdajšie nastavenie, keď Duely vysielala v soboty. Nič sa nemení ani na zaradení repríz reality šou, v pracovnom týždni sa budú objavovať na druhý deň po odvysielaní novej časti o 13:50. Farma a Búrlivé víno nebudú chýbať ani v štátny sviatok 1. septembra.

Aktualizácia: Televízny líder tiež potvrdzuje exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk a skutočne po dlhých rokoch vráti na obrazovky subformát k speváckej šou Superstar – Superstar magazín. Markíza ho zaraďuje v premiére na menšiu Doma, kde bude bežať v piatky po tradičnej Smotánke o 21:05. Vystrieda v tomto čase Domov na kľúč. V repríze bude relácia chodievať v sobotu o 11:15 na Markíze, kde vytvorí dvojičku následne s takmer týždňovou reprízou celej epizódy Superstar. Tá bude reprízovaná aj na druhý deň po odvysielaní premiérovej časti v pondelky po Teleráne o 8:30. Zaujímavosťou je, že na Doma má magazín vyhradený takmer polhodinový slot, kým na Markíze len 15-minútový. Dá sa tak očakávať, že len na Doma bude prerušený reklamou.

S druhým dielom Superstar pribudne v programe Markízy nový seriál. Televízia od nedele 6. septembra 2015 spúšťa úspešnú americkú sériu Gotham, ktorá mala premiéru len minulý rok v septembri na stanici Fox. Markíza má v tejto chvíli k dispozícii 22 dielov z prvej série, túto jeseň sa v Amerike začne vysielať druhá séria. Gotham bude bežať každý týždeň po Superstar približne o 22:20 v dvoch dieloch za sebou. Markíza zaraďuje nový akvizičný seriál na hlavnú stanicu napriek tomu, že jej toto leto nevyšla ani jedna z trojice seriálových noviniek. Bude sa však spoliehať na cieľovku Gothamu. Viac o seriáli na konci článku.

Už v sobotu 29. augusta by sa na obrazovky mala vrátiť s premiérovými časťami Smotánka. Výrazne „nové časti“ uvádza televízia až o týždeň neskôr. Smotánke už na jeseň nebude predchádzať žiadny reprízový sitkom. Ten mizne aj z nedele, kde bežali v dvojičke s Kredencom Susedia. Markíza sa opäť vracia ku filmom, ktoré chcela túto jar nahradiť najprv Reflexom špeciál a neskôr Domovom na kľúč spoločne s Kredencom.

Dva veľké projekty lídra zatiaľ na svoj štart čakajú. Tým prvým je druhá séria komediálneho seriálu Horná Dolná, s ktorou Markíza trpezlivo vyčkáva. K dispozícii má 16 častí, ktoré jej s prehľadom vydržia do Vianoc. Do programu zatiaľ televízia nenasadzuje ani seriálovú novinku Kukučka, ktorá, ako sme vás už exkluzívne informovali, dostala predbežný dátum štartu na pondelok 7. septembra.

gotham-1

O seriáli Gotham
Každý pozná meno komisára Gordona, jedného z čelných predstaviteľov boja proti zločinu, muža, ktorého povesť je synonymom práva a poriadku. Aká však bola jeho cesta od mladého detektíva po vrchného komisára? Ako dokázal lavírovať v bahne korupcie, ktorá kontrolovala Gotham City, pôsobisko najhrozivejších zločincov sveta? A prečo sa postavy ako Catwoman, Tučniak, Joker, Hádankár alebo Harvey Dent vybrali na túto temnú cestu?

Seriál Gotham rozpráva o zrode najväčších gangstrov a záporných hrdinov komiksového sveta optikou mladého policajta, snažiaceho sa prispieť k poriadku v skorumpovanej a nemilosrdnej metropole. James Gordon (Ben McKenzie) odjakživa považoval Gotham ako veľkolepú a vzrušujúcu tepnu života, v ktorej jeho otec kedysi slúžil ako úspešný okresný prokurátor. Iba pred dvomi týždňami nastúpil do práce na pozícii detektíva a jeho myšlienky sa sústredia najmä na snúbenicu Barbaru Kean (Erin Richards). Nádejný detektív akoby žil vo svojom sne, kazenom iba občasnými scénami na mestských uliciach, ktoré sa vymykajú spod jeho idealizovanej predstavy o Gothame.

Gordonovi nechýba odvaha, česť a pripravenosť na akciu. Jeho partnerom sa stane drzý, ale schopný veterán Harvey Bullock (Donal Logue). Dvojici sa krátko po zahájení spolupráce dostane do rúk náročný prípad vraždy miestnych miliardárov, Thomasa a Marthy Waynovcov. Na mieste činu sa Gordon stretáva s jediným svedkom: 12-ročným synom Waynovcov Bruceom (David Mazouz), ktorý ho už vtedy zaujme svojím prenikavým pohľadom, a on k nemu pocíti istú spriaznenosť. Aby pomstil chlapcových rodičov, sľúbi, že nájde ich vraha.

V nasledujúcom období sa prediera gothamským podsvetím, až natrafí na bossa gangu Fisha Mooneyho (Jada Pinkett Smith) a ďalších zloduchov, ktorí túžia po sláve vo svete zločinu. Medzi odpadlíkov patria tínedžerka Selina Kyle, budúca Catwoman (Camren Bicondova) a Oswald Cobblepot, známejší ako Tučniak (Robin Taylor). Gordon je predovšetkým verný svojej práci na policajnom oddelení, vedenom Sarah Essen (Zabryna Guevara), ale nadviaže netypické priateľstvo s mladým Wayneom, ktorého po smrti rodičov vychováva komorník Alfred (Sean Pertwee). Toto priateľstvo zohrá kľúčovú úlohu v naplnení osudu, na ktorý bol chlapec predurčený.

gotham-2

Zdroj: ČSFD

Čítať viac...
Nahor