Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Narodeninové Dobre vedieť ďaleko pred Joj, tá uspela vo štvrtok! Noviny opäť porazili správy lídra

Joj sa darí s Novinami čoraz častejšie vyhrávať v počte divákov nad Televíznymi novinami.

STREDA: V strede týždňa Markíza vo veľkom oslávila svoje okrúhle 20. narodeniny. Ich súčasťou bolo aj večerné prekvapenie, keď po dvadsiatich rokoch rovnako ako počas prvého vysielania Televíznych novín v ich histórii, zasadli do spravodajského štúdia Andrea Vadkerti a Vladimír Repčík. Televíznym novinám sa však v stredu nedarilo, uhrali podiel len cez 22 %. Výraznejším lídrom boli Noviny Joj s podielom 25,5 %.

S hlavným programom sa už situácia radikálne otočila. Narodeninové špeciálne Dobre vedieť! uspelo s podielom nad 27 % a nechalo za sebou ďaleko nové vydanie šou Uhádni môj vek, ktorá po prvýkrát prepadla s podielom len pod 11 %. V podpriemere bola neskôr už aj Markíza s klasikou Pacho, hybský zbojník a podielom tesne nad 18 %, oveľa menej sa však darilo premiérovému britskému X Factoru, ktorý mal špeciálne na Joj odštartovať s hlboko podpriemernými podielmi len okolo deväť percent. Pravidelné miesto mu bude patriť v soboty na Wau.

Na menších po Profesionáloch s podielom cez 6 % dominovali Vymenené životy na Doma s podielmi pod 8 a 10 %, silní boli aj Mafiánovci na Plus s podielom okolo 7 %. Útok na Biely dom na Dajto dosiahol share pod 6 %, kriminálky CSI na Wau šli pod 3 a nad 4 %.

ŠTVRTOK: Sviatočný večer podobne ako v pondelok aj vo štvrtok vyšiel Joj. Klasická romantická snímka Pretty Woman dosiahla podiel nad 21 % a bola vyrovnaná s premiérovým animákom Markízy Ja, zloduch 2, ktorý mal byť len vlažný s podielom takmer 21 %. Joj mala opäť viac divákov pri hlavných správach, v podieli uhrali neskôr začínajúce Noviny okolo 25 %, Televízne noviny po slabej strede stúpli pod 27 %.

Z menších staníc boli vysoko najmä kanály Markízy. Doma valcovala s filmom Ženích navyše, ktorý jej vyniesol podiel až pod 11 %, Dajto do toho uspelo s kultovým filmom Piaty element a podielom pod 8 %. Plus si udržala svoje čísla, Profesionáli sa jej hýbali najprv okolo 7 %, Tajomný ostrov atakoval 6 %. Wau s kriminálkami CSI dosiahla podiely nad 3 %.

Čítať viac...
Nahor