Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Nákupné maniačky plné veľkých zmien: Končia na WAU, vieme všetky podrobnosti!

Aktuálne jediná nákupná šou na Slovensku, Nákupné maniačky, bude pokračovať. V tretej sezóne však prinesie hneď niekoľko výrazných zmien, ktoré zásadne ovplyvnia doterajší návyk divákov.

Nákupné maniačky sa s premiérovými časťami vrátia na obrazovky už 1. februára a do programu sú zaradené dokonca programovou zmenou. Televízia sa pre ich návrat do štruktúry rozhodla iba pred pár hodinami.

Prvým prekvapením je, že relácia končí v premiérach na ženskej stanici WAU. Televízna skupina tak definitívne ruší všetkú premiérovú vlastnú tvorbu z WAUky, po zrušení denného seriálu Deň a noc tak mladá televízia prichádza aj o lifestylovú reláciu. Premiéry Nákupných maniačok bude vysielať hlavný kanál Joj, WAU sa dočká iba repríz.

Druhou výraznou zmenou nákupnej šou je úprava jej periodicity. Kým doteraz sa jedna tématická séria vysielala päťkrát do týždňa – od pondelka do piatku, počas tretej sezóny pôjde relácia iba štyrikrát do mesiaca. Joj zaraďuje Nákupné maniačky na sobotu a problematický čas 18:00, z ktorého programovou zmenou vyhadzuje plánované reprízy nových Profesionálov.

Nákupné maniačky boli vôbec prvým pôvodným formátom ženskej televízie WAU, odštartoval v jarnej sezóne 2013, prvá časť sa vysielala 15. apríla. Patrili medzi najvýkonnejšie programy WAUky. Istý čas Nákupné maniačky v reprízach vysielala aj Joj v popoludňajších hodinách, no dosahovali podpriemerné hodnoty sledovanosti. Na Jojke bežali aj dve série špeciálnych VIP Nákupných maniačok, vtedy po prvý raz televízia využila model vysielania relácie raz do týždňa, bežali v piatky o 20:30. Špeciály dokázali dosahovať ale aj prekročiť priemer stanice, istý nadpriemer priniesli hlavne vydania s kontroverznými postavičkami slovenského šoubiznisu ako Zuzana Plačková, Nora Mojsejová či Sisa Lelkes Sklovská.

Čítať viac...
Nahor