Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Najvtipnejšie dokrútky OTO 2013: Vulgárni správari aj Puškárovej hrubý hlas! (7 VIDEÍ)

K ankete Osobnosť televíznej obrazovky neodmysliteľne patria dokrútky, ktoré sa rok čo rok snažia tvorcovia galavečera pripraviť čo najoriginálnejšie. Tento rok treba uznať, že scénky sa skutočne vydarili a pôsobili nápadito, vtipne a na veľké potešenie neprehnane.

Večer otvoril symbolicky, aj keď neplánovane, hlas režiséra programu Petra Núňeza, ktorého odpočítavanie času do začiatku priameho prenosu preniklo aj do etéru. Úvodný zostrih patril spomienkam na rok 2013 prostredníctvom bulvárnych titulkov, ironickej zmienke o Silvii Šuvadovej a scénke v hlavnej úlohe s Jozefom Vajdom a Sisy Lelkes Sklovskej, v ktorej sa pokúsili o záchranu sveta.

Najkontroverznejšou scénkou bola jednoznačne nominačná dokrútka ku kategórii Moderátor televízneho spravodajstva. V nej totiž trojica nominovaných totiž používala v spravodajských zahláseniach na prvý pohľad vulgárny slovník, no nakoniec sa ukázalo, že šlo len o klam.

Najviac fyzickej námahy podstúpili moderátori športu. Tí totiž museli svoj životopis prečítať prostredníctvom čítačky počas behu na bežiacom páse. Nie každý z trojice Varinský, Merčiak, Hriadeľová sa mohol pochváliť slušnou fyzičkou, najviac vyčerpaný ostal šéf športu televíznej časti RTVS Marcel Merčiak. Najviac zas pobavila jojkárska tvár Lenka Čviriková-Hriadeľová. Veď sa pozrite.

O najväčší záchvat smiechu sa počas večera postarala moderátorka Markízy Zlatica Puškárová. Tá sa spolu s ďalšími osobnosťami publicistiky Jánom Mečiarom a Patrikom Hermanom nechala nahovoriť na ozvláštnenie ich dokrútok prostredníctvom vdýchnutia hélia, no kým chlapi pobavili očakávaným tenkým hlasom, Puškárovej hlas vďaka plynu v balóniku ešte viac zhrubol. Smiať sa nedokázala prestať ako počas natáčania príspevku tak ani naživo v publiku.

O najväčšie prepojenie dokrútky so známym televíznym programom sa tvorcovia postarali pri kategórii Moderátor zábavných programov. Známa redaktorka z relácie Nikto nie je dokonalý položila slovenským spoluobčanom otázky týkajúce sa moderátorov nominovaných v kategórii.

Najväčší „freestyle“ si dopriali nominovaní redaktori spravodajstva. Tí si navzájom robili naprieky na štýl českých Vylomenín.

Čítať viac...
Nahor