Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Najväčšiu kampaň pripravila Markíza pre Komisára Rexa: Prvé spoty nasadzuje už teraz! Pozrite si ich

Slovenskú adaptáciu legendárneho seriálu začína Markíza promovať.

Komisár Rex z prostredia Bratislavy sa už začína divákom predstavovať. Markíza od pondelka nasadzuje do vysielania prvú štvoricu teaserov, v ktorých zoznamuje divákov s dvomi hlavnými hrdinami. Postavené sú na overených interakciách medzi psím hrdinom a vyšetrovateľom, ktorého stvárňuje Juraj Bača. Pokračovanie článku nižšie.

Markíza už, ako sme informovali, Komisára Rexa vo veľkom nakrúca. Venuje mu podľa všetkého najintenzívnejšiu kampaň, keď promo seriálu štartuje ako prvé spomedzi hlavných jesenných programov. Ďalšími jej ťahákmi pre budúcu sezónu budú Let´s Dance a Pevnosť Boyard.

Slovensko nie je zďaleka prvou krajinou, ktorá adaptuje originálneho Komisára Rexa. Okrem veľkého balíka pôvodných častí sa seriál dočkal niekoľkých mutácií, ktoré z neho vychádzali či sa ním inšpirovali. Patrí medzi ne aj ruský spin-off Mukhtar, ktorý beží dodnes a ponúkol už takmer neuveriteľných 900 epizód. Poľský spin-off Komisár Alex zas stihol odvysielať vyše 110 častí.

Markíza si pôvodne pre slovenskú verziu kultového seriálu poistila až šesť rôznych názvov. Nakoniec vybrala osvedčenú verziu Komisár Rex, ktorá je rozšírená na Slovensku. Rovnako tak využije pôvodne logo.

komisar-rex

Lokálneho Komisára Rexa zverila do výroby produkčnej spoločnosti D.N.A. Production, ktorá sa na výrobu kriminálok špecializuje a má s nimi najväčšie skúsenosti na trhu. Pre Markízu v minulosti vyrobila pozitívne hodnotený seriál Mesto tieňov, posledne nakrúcala pre Joj taktiež kladne prijatú kriminálku Za sklom.

Čítať viac...
Nahor