Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Najväčšie a najdrahšie jarné ťažiskové šou so spoločným trapasom? Prečo sú porotcovia The Voice stále v tom istom!

Spevácka šou má za sebou prvé týždne vysielania, divákom neuniklo, že už mesiac porotcovia sedia vo Výberoch naslepo v tom istom oblečení.

Verejnoprávna celonárodná televízna anketa Najväčší Slovák aj ťažisková talentová šou Markízy pre túto jar The Voice Česko Slovensko zaujali divákov tým istým, aj keď nie veľmi lichotivým spôsobom.

Najväčší Slovák ešte koncom roka vlani sériou prenosov a nakoniec hlavným galaprogramom na Nový rok predstavil prvú 100-ku osobností, ktorých nominovali diváci do ankety. Všetky prenosy sa nakrúcali v rovnaký deň, čo sa postaralo o trapas v prípade moderátorov programu. Adela Vinczeová a Štefan Chrappa totiž v každom jednom programe vystupovali v tom istom oblečení, keď ich tvorcovia zabudli či jednoducho neprezliekli. Pri televíznych programoch, a navyše tak veľkých, je to absolútnym štandardom.

Počas hlavného novoročného večera už tento fakt okomentovala aj samotná Vinczeová, ktorá si na začiatku prenosu neodpustila k rovnakému oblečeniu poznámku. K trapasu sa vyjadril aj generálny riaditeľ RTVS, ktorý odkázal na tvorcov programu, pričom uznal, že sa moderátori mali prezliecť.

Ešte výraznejšie však postrehli diváci, že prezliekať sa nemajú potrebu ani porotcovia veľkej šou Markízy a Novy The Voice Česko Slovensko. Už štyri kastingové Výbery naslepo absolvovali v tom istom oblečení. „Je dosť trápne, že majú na sebe stále rovnaké handry! Viem, že to natáčali v jediný deň ale aj tak je to prasačina!“ rozvíril debatu jeden z divákov, ktorý poukázal na to, že porotcovia strávili v tom istom oblečení hodiny nakrúcania.

Kým v prípade Najväčšieho Slováka šlo o nepozornosť a zlyhanie tvorcov, rovnaké oblečenie porotcov v The Voice môže byť skôr zámerom. Kým v programoch ako Česko Slovensko má talent je bežné, že sa porotcovia predstavujú v množstve outfitov a tvorcovia následne strihajú kastingové diely bez ohľadu na oblečenie, v prípade The Voice si mohli tvorcovia uľahčiť prácu pri mixovaní súťažiacich do jednotlivých dielov.

Šou je postavená na rozdeľovaní súťažiacich do jednotlivých tímov, čo by v prípade, ak by sa počas jednej fázy nakrúcania v jednom outfite pridalo k jednému porotcovi viacero súťažiacich, nemuselo na obraze pôsobiť dobre. Pravdou však je, že rovnako tak pôsobí, keď porotcovia sú v tom istom už mesiac, no bežnou praxou je to napríklad aj v britskej verzii tejto šou.

Čítať viac...
Nahor