Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Najväčší seriálový ťahák Markíze zafungoval, slovenský Rex pri štarte jasným lídrom! Joj s novým Kuriérom hlboko (aktualizácia)

Farma 9 štartovala na silnom podieli, ratingovo ale zaznamenala najhorší nástup v histórii.

Slovenský Rex, do ktorého Markíza vložila veľké očakávania, odštartoval. Seriál, ktorý televízia začala z množstva jesenných projektov promovať vôbec ako prvý, dokázal po masívnej kampani jasne zabodovať, keď dosiahol dosiaľ najlepší rating zo všetkých jesenných ťahákov Markízy. Predbehol aj Let´s Dance, jej výkon však výrazne skresľuje väčšia dĺžka, v čase do 22:30 bola tanečná šou sledovanejšia ako krimiseriál.

Rex sa v slovenskej verzii na Markíze uviedol silným ratingom 9,8 %, jeho podiel vystrelil na 29,5 %. Pre televíziu ide o vysoký nadpriemer. Spomedzi krimiseriálov lepší nástup zaznamenala túto jar kriminálka 1890, ktorá v konkurencii Tvoja tvár znie povedome dosiahla rating 10,8 % pri podieli 26,6 %. Žánrovejšie Za sklom štartovalo minulú jeseň ratingom 8,4 % a s podielom 24,5 %.

Joj nevyšla vo štvrtok stávka na akčnú premiéru Kuriér: Reštart, známa filmová séria už bez Jasona Stathama dosiahla so štvrtým pokračovaním rating iba 4,7 % pri podieli 14,9 %. Markíza vo štvrtok štartovala aj Farmu, deviata séria sa uviedla ratingom 5,9 % a podielom 29,5 %. Podielovo sa oproti nástupu ôsmej série Farma výrazne zlepšila, ratingovo ale zaznamenala ďalší najslabší štart v histórii. Medzi sériami si pohoršila o vyše jeden rating.

Na menších doháňala hlavnú stanicu Plus, film 12 podmienok dedičstva dosiahol podiel tesne nad 8 %. Nekonečná láska sa na Doma hýbala na úrovni 5,5 a pod 6 %, Rambo I. takisto podliezol šestku. Kriminálky na Wau sa v priebehu večera hýbali okolo trojky a pod ňou.

Podvečer Rodinné prípady uhrali takmer 21 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja klesla na 15 %. Televízne noviny sa dostali pod 28 %, Noviny zaostali výkonom nad 23 %. Najsledovanejším programom dňa bol v oboch hlavných cieľovkách štart slovenského Rexa.

Čítať viac...
Nahor