Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Najväčší problém siedmej Farmy? Diváci v tom majú jasno!

Aj cez piatkový výskok Farma nedosahuje o 20:30 také výkony, ako by Markíza od extrémnej verzie mohla čakať. Hlavný dôvod môže byť jednoduchý.

Ani mimoriadne intenzívna masáž v bulvári, výrazná kampaň pred štartom či vyhrotené upútavky nepomáhajú spraviť zo súčasnej Farmy zloženej z bývalých súťažiacich veľký hit. Televízia si od mimoriadnej verzie, už podľa kampane a tlačením na extrém, sľubovala veľa, no minimálne boom nenastal.

Ak sa aj v niektorých prípadoch, napríklad pri článkoch v bulvári, zdá, že áno, nie je prirodzený. A to je podľa všetkého vôbec najväčší problém celej Farmy. Mnohí diváci majú totiž pocit, že súčasná Farma je umelá a viditeľne dopredu nalinkovaná. „Všetci tam pôsobia ako herci, čo majú jasný scenár. Ľubo blázon, Jana zaplatená, po dvoch týždňoch nejak odíde. Nebaví ma to,“ znie jeden z komentárov na sociálnej sieti. „Vám to nepríde smiešne? Veď je to celé hrané,“ pokračuje ďalší.

K takémuto pocitu dopomáha paradoxne jedna z hlavných zbraní – angažovanie bývalých súťažiacich, ktorým za účasť Markíza vypláca honoráre. Zároveň sa s príchodom ex-farmárov vytratila z hry súťaživosť. Televízia novú motiváciu (najmä pre divákov) než po druhýkrát skúsiť vyhrať šou, nepripravila. Aj preto boli hlavným motívom novej Farmy extrémy a drsné podmienky, ktoré sú tlačené dodnes cez bulvárne médiá.

Televízii nepomáhajú ani špekulácie, najmä, ak sa niektoré potvrdili. Už dávnejšie sa totiž objavili správy, že Jana Hrmová skončila v nemocnici, čo sa nakoniec aj stalo, pričom, podľa televízie dočasne, opustila statok. Najnovšie informácie hovoria o tom, že mal zo šou odstúpiť Reza Givili. Objavili sa tiež údajné informácie, že súťažiaci pre problémy s hygienou mali prespávať v penzióne, nikdy ale neboli potvrdené.

Farma sa o 20:30 zastabilizovala okolo alebo nad úrovňou 8 ratingov. Jej podiel je spravidla mierne podpriemerný okolo 22 %. Nateraz je jej najsilnejší deň pondelok po premiérovej Hornej Dolnej, kde sa už ale ustaľuje okolo 9 ratingov, avšak s vysokým podielom nad tridsiatkou. Silnejšie sa začína profilovať piatkový Duel, ktorý ostatný týždeň vyskočil na vysoký rating 9,6 %. Deviatku atakovala aj epizóda vysielaná o 20:30. Minulý týždeň však Farma zažila aj veľký pád, keď sa v utorok prepadla pod sedem ratingov so značne podpriemerným podielom takmer 19 %.

Čítať viac...
Nahor