Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Najúspešnejší minuloročný program RTVS je späť: Jednotka odštartuje v januári hneď dva očakávané jarné ťaháky!

Skraja roka uvedie RTVS na obrazovky dva veľké jarné projekty z pôvodnej tvorby.

Sériu noviniek neštartuje v januári len Markíza a Joj. Verejnoprávna RTVS pripravuje hneď skraja nového roka uviesť na obrazovky dva veľké projekty, ktoré mimo množstva športových prenosov patria medzi highlighty jej jarnej sezóny.

Už budúci týždeň sa na verejnoprávnu obrazovku vráti folklórna šou Zem spieva. Tá vlani prekvapila, keď sa ľudové umenie dokázalo presadiť medzi komerčnými stanicami a Zem spieva sa stala vôbec najúspešnejším minuloročným projektom RTVS spomedzi cyklických programov. Zem spieva dokázala na diaľku poraziť dokonca aj niektoré vydania hlavnej šou Markízy Tvoja tvár znie povedome 3 alebo štart piatej série Hornej Dolnej či niektoré vydania seriálu Prázdniny. Folklórnej šou sa to podarilo s kastingovými vydaniami, ktoré sa už tento mesiac opäť rozbehnú.

RTVS začala už po skončení prvej série Zem spieva pripravovať pokračovanie, pričom na jeseň ho roztočila naplno. Za sebou už má výrobu všetkých kastingov, ktoré sa chystá nasadiť do vysielania. Druhú sériu Zem spieva štartuje Jednotka v sobotu 13. januáraponúkne celkovo 8 zostrihových vydaní. .Telerozhlas za ne zaplatí spolu 905 190 € bez DPH. V prvej sérii k zostrihom pribudli tri živé kolá – dve semifinále a jedno finále.

Zem spieva v podobnom čase štartovala aj pred rokom. Prvú sériu uviedla RTVS na obrazovky v sobotu 28. januára, pričom zožala obrovský úspech. Úvod folklórnej šou sledovalo až 630-tisíc divákov, hranicu 600-tisíc divákov prekročila ešte aj s druhým kastingovým kolom. Šou si držala v celom priebehu konštantne vysokú sledovanosť na úrovni 540 – 550-tisíc divákov, so semifinále klesla pod pol milióna. Vo finále ale opäť porástla na 583-tisíc divákov s rekordným podielom 31,1 %.

V januári sa na Jednotke objaví aj ďalší očakávaný projekt. Po dlhých prípravách uvedie RTVS spoločne s Českou televíziou česko-slovenský kriminálny seriál Inšpektor Max, v hlavnej úlohe s Jurajom Kukurom, ktorý je aj spoluautorom námetu. Seriál sa do vývoja dostal už v roku 2015, s nakrúcaním prvých častí sa začalo na jeseň 2016.

Kriminálku Inšpektor Max bude vysielať Jednotka každú nedeľu od 28. januára o 20:30. Juraj Kukura nový seriál opisuje skôr ako sériu kriminálnych televíznych filmov, ktoré budú na seba nadväzovať. „Nie je to seriál v tom zmysle, ako si dnes ľudia predstavujú a sú zvyknutí. Som len nositeľ myšlienky, že kriminálky by už nemali byť točené ako pred x rokmi, keď Columbo našiel vraždu a potom vypátral vraha. V dnešnej dobe je to málo. Žijeme dobu veľkých sociálnych rozdielov a existenčných tlakov, ľudia robia veci, ktoré by nikdy v živote neurobili. Nie každý čin je urobený z kriminálnej energie, veľa činov je urobených zo skratu, afektu a situácie, v ktorej sa ľudia nachádzajú. To je to, čo by túto kriminálku malo robiť inou,“ citovala Kukuru agentúra TASR.

Inšpektor Max ponúkne celkovo 13 častí, nakrúcanie prebiehalo v Česku a na Slovensku. V ďalších úlohách sa predstavia aj Robert Hájek, Dušan Jamrich, Diana Mórová, Ľubomír Paulovič, Tereza Brodská alebo Igor Bareš. S Kukurou je spoluautorom námetu Ivan Hubač, pod scenár sa podpísali Laura Siváková-Paššová a Rastislav Boroš, réžiu mal na starosti Jiří Chlumský (Atentát, Ohnivé kura). Koproducentom seriálu je popri RTVS a ČT aj spoločnosť Trigon Production.

O seriáli Inšpektor Max
Max je najlepší kriminalista na pražskej kriminálke. Je však rovnako neprispôsobivý a tvrdohlavý ako za búrlivej mladosti. Komplikovaný prípad únosu dieťaťa sa mu podarí vyriešiť len s porušením interných predpisov, čo leží v žalúdku jeho mladému šéfovi. Tí dvaja si nesadli a Max sa nemieni meniť. Odchádza z kriminálky a zakladá si súkromnú prax. V nových kriminálnych prípadoch musí vyriešiť nielen zločiny, na ktoré je polícia krátka, ale aj vlastné nevyriešené vzťahy, ktoré pred dlhými rokmi zanechal na Slovensku.

Čítať viac...
Nahor