Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Najsledovanejší event roka sa blíži: Markíza aj Joj obmedzujú program, čím budú konkurovať?

Portál Mediaboom.sk vám prináša prehľad programu Markízy a Joj v čase, kedy sa na hlavnom verejnoprávnom okruhu budú vysielať zápasy hokejového šampionátu. Každý rok sa najväčší počet divákov pri obrazovke sústreďuje počas májových Majstrovstiev sveta v hokeji. Komerčné stanice vtedy zažívajú pôst a obmedzujú program. Pauzu dostanú Búrlivé víno aj Divoké kone, v niektorých dňoch najmä Markíza, naopak, zostrí konkurenciu. Takto to bude vyzerať až do konca šampionátu.

Piatok 1. máj 20:00, Česko – Švédsko
Veľký otvárací zápas domácich Čechov proti jednému z ašpirantov na celkový titul Švédsku zaradila RTVS na hlavnú Jednotku. Markíza napriek tomu, že športové prenosy dominantne v predchádzajúcich týždňoch uberali veľkým staniciam, ponecháva v programe Búrlivé víno a taktiež Rodinné prípady. Pri druhom seriáli však vytiahne reprízu. Joj sa pokúsi prilákať menších divákov s animákom Doba ľadová 3.

Markíza – 20:30 Búrlivé víno, 21:45 Rodinné prípady
Joj – 20:30 Doba ľadová 3 (animovaný film)

Sobota 2. máj 12:00, Slovensko – Dánsko
Úvodný zápas našich chlapcov je naplánovaný pre komerčné stanice vo veľmi prijateľnom čase v sobotu na obed. Aj bez hokeja sú výkony staníc v tomto čase veľmi kolísavé a neraz podpriemerné a tak nemajú čo veľmi stratiť. Zaujímavejšie filmy ponúkne skôr Joj, vsadí na zábavu kým Markíza najmä na drámu.

Markíza – 10:40 Kozmetička a zviera (romantická komédia), 12:55 Unesené dieťa (dráma)
Joj – 11:40 12 podmienok dedičstva (rodinná komédia), 14:10 Späť v hre (rodinná komédia)

Nedeľa 3. máj 16:00, Bielorusko – Slovensko
Už o deň na to bude hokej ovplyvňovať dôležitejší podvečerný slot. Nie je tak prekvapením, že Markíza ani Joj neponúknu premiéry svojich tradičných relácií, líder dokonca úplne vynechá Domov na kľúč. Podľa všetkého odvysiela dve časti Kredenca.

Markíza – 15:40 Chlap na roztrhanie (romantická komédia), 17:50 Kredenc
Joj – 15:50 Slečna na stráženie (romantický film), 17:55 Nové bývanie

Pondelok 4. máj 20:00, Česko – Kanada
Aj ďalší atraktívny zápas domáceho mužstva Majstrovstiev sveta uvedie RTVS na Jednotke. Opäť pôjde o najdôležitejší prime-time slot, no ani jedna z veľkých komerčných staníc neuhne. Vo všetkých prípadoch televízie ponúknu premiéry seriálov či relácií.

Markíza – 20:30 Búrlivé víno, 21:45 Kredenc
Joj – 20:30 Divoké kone, 21:45 Panelák

Utorok 5. máj 20:00, Slovensko – Slovinsko
Dosiaľ najťažšia skúška čaká komerčné stanice v utorok, kedy sa do hlavného vysielacieho času dostáva zápas našich reprezentantov. Nie je tak prekvapením, že televízie vyprázdnia priestor a nevyhodia peniaze do vzduchu. Markíza však nepoľaví, keď chce odvysielať premiéru známej snímky Splnený sen so Sandrou Bullock. Ide o jeden z prvých večerov, kedy líder napriek hokeju bude bojovať.

Markíza – 20:30 Splnený sen (premiéra, životopisná športová dráma)
Joj – 20:30 Chilli, sex a samba (romantická komédia)

Streda 6. máj 20:00, Slovensko – Nórsko
Hneď ďalší večer sa situácia zopakuje. Joj ostane verná nastaveniu z utorka a nasadí reprízový film tento raz s Morganom Freemanom, Markíza odvysiela aj v túto stredu Chart Show, no jej reprízové vydanie. Pôjde o silvestrovský diel z roku 2014 venovaný párty hitom.

Markíza – 20:30 Chart Show
Joj – 20:30 Znova chuť žiť (romantická komediálna dráma)

Sobota 9. máj 16:00, Fínsko – Slovensko / 20:00 Švédsko – Švajčiarsko
Táto sobota bude doslova hokejová. Jednotka totiž ponúkne až dva duely. Markíza si opäť verí, keď dokonca proti duelu Slovákov odvysiela aj premiérovú Smotánku, večer nasadí ďalšiu filmovú premiéru. Joj, naopak, podvečer vynechá premiéru Novej záhrady.

Markíza – 14:50 – Let´s Dance 4 (romantický film), 16:50 Susedia, 17:40 Hra o Niké, 18:20 Smotánka
Joj – 16:20 Večný príbeh (romantická komédia)

Markíza – 20:30 Divergencia (premiéra, dobrodružný sci-fi triler)
Joj – 20:30 Návrh (romantická komédia)

Nedeľa 10. máj 20:00 Slovensko – Rusko
Dá sa očakávať, že v prípade, ak budú naši chlapci stále v hre o jedno zo štyroch postupových miest, bude tento zápas  jeden z najsledovanejších. Už len z pohľadu histórie sú duely s Ruskou zbornou veľkou prestížou. Markíza bude aj tento raz bojovať, keď nasadí reprízu Kameňáku 4.

Markíza – 20:30 Kameňák 4 (komédia)
Joj – 20:30 Kráska a zviera (romantický fantazijný film)

Utorok 12. máj 16:00 USA – Slovensko
Trojicu záverečných zápasov základnej časti Slovákov s náročnými súpermi uzavrie popoludňajší duel so Spojenými štátmi. Markíza by podľa predbežných plánov mala upraviť program až podvečer, kedy vypadnú Chlapi neplačú. Joj by zas mala nasadiť reprízy tradičných programov a skrátiť správy.

Markíza – 16:00 NCIS, 17:00 Prvé Televízne noviny, 17:30 – 19:00 Reflex
Joj – 16:00 Nákupné maniačky, 17:00 Noviny o 17, 17:30 Topstar, 18:00 Súdna sieň

Po jednodňovej pauze prebehnú vo štvrtok 14. mája všetky štyri štvrťfinálové zápasy. Ak sa Slováci prebojujú do vyraďovacej fázy, zápas budú hrať v jednom zo štyroch termínov – 15:15, 16:15, 19:15 a 20:15. Podľa toho, aký čas pripadne na náš zápas, budú Markíza s Joj prípadne meniť program. Podľa našich informácií je už teraz jasné, že ak budú hrať Slováci večer, z programu vypadnú Búrlivé víno aj Divoké kone. Joj určite po druhý raz v sezóne vynechá Kolabs, ak sa do programu Markízy dostanú Rodinné prípady, tak s reprízovou časťou.

Po ďalšej jednodňovej prestávke nás v sobotu 16. mája budú čakať semifinálové súboje. Ich čas je naplánovaný na 15:15 a 19:15. Na Jednotku sa, podľa všetkého, dostane večerný zápas iba v prípade, ak sa do boja o medaily prebojujú Slováci. Či by skrátila svoje správy aj v prípade, že by po siedmej hrala česká reprezentácia, je otázne. Joj na sobotu o 20:30 podľa našich informácií bez ohľadu na to, ako budú vyzerať semifinálové zápasy, ráta s romantickou komédiou Jedine ona, Markíza zas s reprízovým akčným krimi trilerom Colombiana.

Nedeľa 17. máj bude posledným dňom majstrovstiev. Boj o 3. miesto je stanovený na čas 16:15 a finálový zápas na 20:45. Oba duely zaradí RTVS, pravdepodobne, na hlavnú Jednotku. Markíza chce podľa našich informácií proti zápasu o bronz nasadiť životopisnú drámu Surfistka, večer by mala odvysielať akčnú krimi komédiu Red 2. Joj podľa našich informácií bude finálovému zápasu šampionátu konkurovať katastrofickým filmom Tsunami.

Foto: na titulnom obrázku sa nachádzajú medaily, ktoré získajú tímy na tohtoročnom šampionáte. Pôvodný obrázok nájdete tu.

Čítať viac...
Nahor