Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Novinky

Najobjektívnejšie spravodajstvo má podľa prieskumu opäť RTVS. Markízu dotiahla Joj

Televízne spravodajstvo RTVS označili diváci za najobjektívnejšie na Slovensku už deviaty raz po sebe.

V aktuálnom prieskume agentúry MEDIAN SK zameranom na štvrtý kvartál 2021 označilo spravodajstvo verejnoprávnej televízie za najobjektívnejšie 24,3 % opýtaných. Od druhej priečky ho delí až 2,9 percentuálneho bodu.

V prieskume objektívnosti televízneho spravodajstva sa na druhom mieste umiestnila TA3 (21,4 %), nasledovala TV Markíza (18,9 %) a TV JOJ (18,1 %).

MEDIAN SK realizoval prieskum zameraný na najobjektívnejšie televízne spravodajstvo v slovenských televíziách v období október až december 2021. Na prieskume sa zúčastnilo 2075 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

„Vážime si priazeň našich divákov, a teší nás, že spravodajstvo RTVS dlhodobo vnímajú ako najobjektívnejšie. Zvlášť v súvislosti s aktuálnou situáciou a celosvetovým dianím a atmosférou na Slovensku je dôležité, aby RTVS ako verejnoprávna inštitúcia plnila funkciu pevného a spoľahlivého informačného zdroja pre verejnosť. Ďakujem kolegom zo sekcie spravodajstva a publicistiky za ich kvalitnú prácu a plné nasadenie 24 hodín denne 7 dní v týždni. Výsledky prieskumu sú najmä ocenením ich práce,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Zdroj: TS RTVS, MML Omnibus, 2021/IV, MEDIAN SK

Čítať viac...
Nahor