Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Najkontroverznejšie momenty šiestej Farmy: Toto mohli sledovať aj dvanásťročné deti!

Reality šou opäť pritvrdila, vysielala sa napriek tomu i v poobedných hodinách.

Farma sa po minuloročnej otvorenej snahe o zmiernenie extrémov vrátila ku kontroverznému obsahu. Vďaka nemu dokázala tento rok navyšovať svoju sledovanosť a napriek medziročnému poklesu dostávať Markízu do vyšších nadpriemerov.

Reality šou rovnako ako podobné projekty láka aj výrazne mladé publikum. To si v tomto ročníku farmárskej šou dočkalo poriadne pikantných aj extrémnych momentov. Pravidelne sa so šiestou sériou Farmy spájali nahé telá, vulgárne správanie ale aj náznaky násilností či alkohol a cigarety.

Farmu pritom mohli podľa Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) sledovať aj 12-ročné deti. Regulátor v priebehu prvých mesiacov šou nezaznamenal dôvody, prečo by ohrozovala vývoj maloletých. „Pri prešetrovaní sťažnosti sa vždy program monitoruje komplexne, takže pokiaľ by došlo k podozreniu, že vysielaním Farmy môže dochádzať k ohrozeniu maloletých, Rada sa možným porušením zákona bude zaoberať,“ povedala hovorkyňa Rady, Lucia Jelčová. Zaujímavosťou je, že len v decembri prebehla konferencia Média a ochrana maloletých, ktorá sa zaoberala aj reguláciou nevhodného vysielania pre adolescentných divákov. Podieľala sa na nej aj RVR.

Vekové ohraničenie Farmy nie je problémom pri vysielaní premiér, ktoré bežali najčastejšie po 22-hej hodine či po ôsmej. Vďaka prístupnosti od 12 rokov sa mohla šou vysielať aj cez deň, konkrétne ju Markíza reprízovala v poobedných hodinách okolo 14-tej, kedy si k televízii sadajú deti prichádzajúce zo školy. V tomto čase nebývajú pod kontrolou rodičov. Vďaka tomu si aj dvanásťročné deti mohli pozrieť i tieto momenty, ktoré patria medzi najkontroverznejšie z celej série.

O najpikantnejšie momenty sa postarala Katarína Cíbiková. Nemala sa problém kedykoľvek vyzliecť, bez problémov predviedla aj striptíz na spoločnom stole farmárov.
farma katarina cibikova dodo kababik striptiz
farma katarina cibikova michal pavlik nahi

Nechýbala ani ideálna trojkombinácia – alkohol, cigarety a nahé telá.
farma katarina cibikova michal pavlik tomas mayer alkohol nahi
farma katarina cibikova michal pavlik tomas mayer alkohol nahi 3

Matky napodobnili sexuálne praktiky. Pri jednej z úloh od obchodníka si mali súťažiaci vložiť banán do úst, no neodhryznúť, čo pripomínalo orálny sex. V prípade matiek Jany Perunkovej a Petry Bejdovej to divákov pobúrilo.
farma petra bejdova jana perunkova banan

Pravidelné tvrdé urážky, ktorými sa farmári častovali, vyústili aj do náznakov násilia. „A si obyčajný hnusný bu**rant. Keby môžem, tak ti zlomím nos. Si úplne trápny. Si stotridsaťkilové prasa dvadsaťročné,“ povedal Michal Pavlík na adresu Laca Paška, pričom sa nevyhol náznaku fyzického ataku.
farma michal pavlik laco pasko

Nemenej tvrdo sa Pavlík vyjadroval aj na adresu o 21 rokov staršej Jany Perunkovej. Nakričal na ňu, spravil z nej alkoholičku a dokonca sa na ňu aj zahnal.
farma michal pavlik jana perunkova hadka

So šou sa taktiež spájal údajný sex medzi Katarínou a neskôr víťazným Tomášom Mayerom. Aj keď Katarína sex poprela, médiá o ňom hovorili ako o hotovej veci.
farma katarina cibikova tomas mayer
farma cibikova katarina tomas mayer vnady

Zdroje: Markíza, Nový čas, Topky

Čítať viac...
Nahor