Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Najhoršie obdobie sa Markíze vrátilo: V prime-time sa prepadla hlboko ako v prvé týždne roka!

Markíza sa vrátila do obdobia po odchode z DVB-T, kedy zaznamenala rapídny prepad sledovanosti.

Od marca sa Markíza postupne dokázala dostávať z mimoriadne náročnej situácie, ktorú prežívala po odchode z terestriálu. Prvé mesiace roka zaznamenala raketový prepad čísel, keď prišla aj o pozíciu najsledovanejšej televízie na Slovensku, nepriaznivú situáciu otáčala až s príchodom hlavnej jarnej štruktúry po nástupe Farmy či Hornej Dolnej.

Katastrofu z úvodu roka si však Markíza opäť pripomenula. Do rovnakej pozície sa dostala s nabehnutím na letnú štruktúru, ktorá ju v prime-time dostala minulý týždeň hlboko. Televízia sa prepadla celodenne aj v prime-time, v hlavnom vysielacom čase oproti predošlým dvom týždňom stratila až okolo 3 – 4 podielových bodov. Spadnúť mala na priemernú hodnotu len 17,5 % a za Joj zaostať o dva podielové body.

Markízu na dno stiahol najmä koniec Farmy a začiatok Búrlivého vína. To od prvého dňa hlboko prepadlo a svoje výkony každým dňom ešte prehlbovalo. Televízia zatiaľ ale seriál podrží vo svojom čase o 20:30 a počká si na nástup letnej štruktúry Joj. Jej prázdninovú konkurenciu si však už vyskúšalo v stredu aj pondelok.

 

Čítať viac...
Nahor