Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: vysielanie TV Markíza

Pikošky

Najbizarnejší odchod z Farmy: Bez duelu vypadol favorit 15. série! Markíza prezradila detaily

Farma zažila nečakaný odchod jedného z najobľúbenejších súťažiacich, ktorého spoluhráči videli vo finále.

Tohtoročnú Farmu opúšťajú od začiatku najsilnejší hráči.

15. ročník farmárskej reality šou sa predstavil ďalším výrazným prekopaním pravidiel, ktoré radikálne zmenilo výber súperov do vyraďovacieho duelu.

Kým v minulosti si farmár týždňa zvolil dvoch sluhov, z nich následne volili farmári prvého duelanta, ktorý si vybral protihráča do súboja, teraz sa v dueli stretávajú aj najbližší spojenci.

V tomto roku, kedy Markíza po prvýkrát rozdelila hráčov do troch skupín podľa veku, koncept kompletne prekopala.

Medzi voľbu duelantov a samotný duel tvorcovia vložili ešte súboj o záchranu, pričom po novom sa nevolia duelanti ale ohrození.

Tí si pomeriavajú sily ešte pred Duelom, pričom do súboja o záchranu si k sebe vyberajú spoluhráča zo svojej vekovej generácie. Tá dvojica, ktorá súboj prehrá, sa napokon ocitne proti sebe v dueli.

Favorita vyradili aj nové pravidlá

Zmena pravidiel spôsobila, že z hry vypadávajú aj tí najsilnejší hráči.

V 15. sérii už skončil napríklad potenciálny finalista Marek Mikuš, ktorý by sa pri pôvodných pravidlách do duelu nedostal. Po novom skončil už v 3. týždni.

Podobným spôsobom vypadol aj ďalší z výrazných súťažiacich Roman Záležák, ktorý si do súboja o záchranu vybral za spolubojovníka farmára českého pôvodu Miroslava Mimochodka, ktorý mu mal pomôcť vyhnúť sa duelu. Po prehratom súboji sa mu však napokon musel postaviť a tento boj prehral.

Markíza však vzápätí dala Záležákovi šancu vrátiť sa späť do hry.

Televízia originálnym spôsobom po štyroch týždňoch dopĺňala súťažiacich do jednotlivých generácií – kým do strednej generácie poslala dvoch nových hráčov, do najstaršej vrátila vypadnutého farmára.

Bizarný koniec

Farma teraz zažila ďalšie vypadnutie adepta na finále 15. série.

Stalo sa tak však rovno v úplnom začiatku nového farmárskeho týždňa a bez pričinenia nových pravidiel.

Obeťou vlastnej nerozvážnosti sa stal spomínaný Miroslav Mimochodek alias Myrec, ktorý patril k vôbec najmenej konfliktným hráčom.

Medzi súťažiacimi sa tešil širokej obľúbenosti, bez rozdielu skupiniek či generácií.

Kým svoj jediný duel s Romanom Záležákom vyhral, osudným sa mu stalo zranenie po páde, ku ktorému ani nedošlo v zápale súťaže či pri nevyhnutnom úkone v rámci plnenia úloh.

Z hry ho vyradilo vážne zranenie po nevydarenom a neuváženom skoku z terasy na strom,“ informovala televízia.

Vo farmárskej reality šou šlo o jedno z najbizarnejších vypadnutí zo súťaže.

Aj v minulosti už ukončili svoje pôsobenie v hre súťažiaci pre zranenie či iné zdravotné dôvody, vyplývali však väčšinou zo spôsobu života na televíznej farme. Koniec prichádzal aj po neprimeranom správaní a porušení pravidiel.

Chcel sa vrátiť

Myrec si pri páde zlomil ruku a vypočul si definitívny ortieľ.

„Mira museli odviezť do nemocnice, kde sa potvrdila dvojitá fraktúra pravej ruky, čaká ho operácia a minimálne mesiac rekonvalescencie. Operáciu musí podstúpiť do siedmich dní a súťaž sa pre neho končí,“ uviedla Markíza.

Aj v prípade, ak by tvorcovia chceli dať Mircovi šancu objaviť sa späť v hre, vzhľadom na dĺžku nakrúcania šou by to už nestihol.

Mimochodek sa na statok chcel vrátiť.

„Chcel som pokračovať, ale bohužiaľ to nejde,“ povedal do očí farmárom pri svojej rozlúčke.

V boji o finančnú výhru pritom skončil silný súper. Mimochodka aj samotní protihráči videli ako jedného z finalistov tohtoročnej Farmy.

„Pre väčšinu bol favoritom na finále,“ povedala pokrová dílerka Sofia Babylonská, ktorá mala k Mircovi na Farme najbližšie.  „Neverím, že Myrec vypadol za takú nedbanlivosť,“ okomentovala.

Mimochodek sa na statok vrátil len pobaliť a rozlúčiť sa. Lúčenie sa zakrátko premenilo na slzavé údolie.

„Mrzí ma, že to tak bizarne skončilo,“ priznal aj samotný Myrec, ktorý si nedbanlivé počínanie vyčítal.

Dá sa očakávať, že Markíza opäť siahne aj po možnosti doplniť člena generácie, prípadne situácii prispôsobí nedeľný duel.

 

Čítať viac...
Nahor