Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Najambicióznejší seriál Joj už v štádiu príprav: Prvé meno hlavnej postavy poriadnym prekvapením!

Televízia vlani ohlásila plány s prípravou svojho vôbec najväčšieho seriálu, aktuálne sa posúva bližšie k realizácii.

Joj sa v ostatných rokoch po viacerých denných seriáloch rozhodla zamerať na kratšie seriálové série, pri ktorých sa púšťa do stále náročnejších projektov. Kým pred rokmi sa jej najdrahším projektom stalo Keby bolo keby, dnes sú už podobné projekty takmer bežnou súčasťou pôvodnej tvorby našich televízií, ako napríklad v prípade Markízy s vlaňajšou sériou Milenky.

Dnes sa televízie posúvajú výrazne ďalej a do ambicióznejších námetov, čo potvrdila pred dvomi rokmi Joj dosiaľ najdrahším seriálom, historickou detektívkou 1890, či plánovanou minisériou Trhlina, ktorú si vo forme filmu trúfla pustiť najprv na filmovom plátne, pričom ten prekonal všetky rekordy pri premiére slovenského filmu.

Joj sa aktuálne chystá zájsť ešte ďalej, keď ohlásila svoj asi najväčší a najambicióznejší projekt, historicko-dobrodružnú sériu Slovania. Má ísť o výpravný 16-dielny seriál, ktorý sa má preniesť do Karpatskej kotliny v 7. storočí nášho letopočtu a zobraziť život Slovanov. Niesť má aj prvky fantasy, čo sa dosiaľ v žiadnom slovenskom seriáli neobjavilo, pričom tvorcovia chcú pripraviť veľkolepejšiu a produkčne náročnú sériu, ktorou by chceli nadviazať na aktuálnu popularitu seriálov ako svetového hitu Game of Thrones či historických sérií Posledné kráľovstvo alebo Vikingovia.

Práve v tomto roku sa očakávalo intenzívne rozbehnutie príprav projektu, k čomu aj dochádza. Televízia má aktuálne už obsadzovať a dohadovať hercov, pričom by malo byť známe už prvé meno, ktoré stvárni jednu z hlavných postáv.

V seriáli Slovania by pritom mal dostať šancu vrátiť sa na obrazovky herec Dušan Cinkota. Ten z verejného života zmizol po tom, čo bol odsúdený kvôli drogám, pričom vo väzení strávil šesť rokov. Prepustený bol minulý rok, pričom sa snaží o návrat do normálneho aj pracovného života. Cinkota by mal v pripravovanom seriáli hrať rovno hlavnú postavu, informoval Nový čas.

O seriáli Slovania
V novom historicko-dobrodružnom seriáli s prvkami fantasy zobrazí život Slovanov, obyvateľov Karpatskej kotliny v 7. storočí nášho letopočtu, ktorý bol plný dramatických zvratov. Vtedy chod dejín určovali pravidelné nájazdy krutých Avarov a divoké, zlomyseľné výčiny krvilačných slovanských božstiev. V seriáli tak nebude chýbať tajomno a mystéria typická pre raný stredovek, napätie a dejové zvraty založené na stretoch medzi charaktermi, ale aj zásahy vonkajších síl v podobe božstiev, cudzej viery a nepriateľov Avarov. Samozrejmosťou budú aj akčné boje so šermovaním a jazdami na koni, ale tiež vyhranené charaktery, ktoré len potvrdzujú, že sa ľudia ani naprieč storočiami v mnohom nezmenili. Temné slovanské božstvá a obety pre ne doteraz odkazujú na súčasné ľudové zvyky a ľudovú slovesnosť, ktorých často bizarný pôvod dnes už nevnímame. Nový seriál nám ich priblíži.

Čítať viac...
Nahor