Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Ambiciózny projekt Primy odštartoval rekordne! Trhol desaťročný rekord stanice!

V Česku už majú za sebou štart kľúčové programy jesennej štruktúry Primy a Novy. Zisťovali sme s akým úspechom.

Nova a Prima už rozbehli svoje jesenné štruktúry, pričom prvé čísla v ešte stále letnom diváckom nastavení dávajú tušiť pomer síl na najbližšie mesiace.

V pondelky a stredy sa primácka trvalka, Cesty domů, musí vysporadúvať s novou konkurenciou. Nova proti nej postavila seriál z nedele, Doktoři z Počátků, a hneď si nimi zaistila dostatočný odstup od komerčnej dvojky. Oproti nedeľným výkonom si však pohoršili, keď podľa našich informácií z prostredia českých televízií poklesli k hranici milión divákov (podiely okolo 29 %), Cesty domů sa držia nad hranicou 600-tis. divákov a podieloch okolo 17 %, prvé dve epizódy novej série bez konkurencie Doktorov Novy sa pohybovali pod hranicou 700-tis. divákov.

V utorky a štvrtky zas novú konkurenciu dostala Ordinácia v ružovej záhrade. Prima sa rozhodla po niekoľký raz zabojovať, pričom tento raz si ako zbraň vybrala letnú novinku Svadby v Benátkach. Tie sa mimo Ordinácie ako v nedeľu tak aj v novom nastavení pohybovali okolo úrovne 600-tis., s príchodom nováckeho nezničiteľného hitu sa ich výkony mali znížiť na približne 460-tis. divákov a podiely okolo 12 %. Ordinácia mala s prvými dvoma dielmi novej sezóny o vyše milión divákov viac. Počas sezóny sa však od nej očakávajú výsledky okolo 1,8 mil. divákov, ktoré nemala problém dosahovať na jar.

vinari prima

Najväčšia pozornosť sa v Česku sústredila na ostatnú nedeľu, kedy Prima spustila najočakávanejší formát sezóny, komediálny seriál Vinári. Najväčšia novinka jesene dostala od Primy doslova megakampaň a tá sa vyplatila. Seriál dosiahol obrovský úspech, keď podľa informácií Primy jeho štart sledovalo vyše 1,95 milióna divákov s podielom 44,2 % (12+). Ide o výkon, aký môže závidieť aj Nova. Tá na jeseň do nedeľného prime-time presunula Kriminálku Anděl, v novom čase dosiahla výkon nad 800-tis. divákov s podielmi okolo 20 %. Oproti predchádzajúcim Doktorom ide zatiaľ o výrazný pokles, keď tí dokázali dosahovať hranice 1,5 mil. divákov. Výkon úvodnej časti Vinárov bol k tomu najlepším výsledkom Primy od roku 2005 za éry Vyvolených a Rodinných pút.

Prima zároveň minulý týždeň spustila dve novinky. Vo štvrtok odštartovala relácia Kdo je kdo?, ktorá spája niekoľko dôverne známych prvkov zábavných formátov. Televízia však zatiaľ nemôže byť spokojná s jej výkonom, keď sa jej podiel zastavil na úrovni 13 %. Druhú novinku uviedla televízia po nedeľných Vinároch, TGM – talkshow Michala Suchánka a Richarda Genzera, sa pohybovala okolo kľúčovej hranice 20 %.

Čítať viac...
Nahor