Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Náhrada za Chlapi neplačú sa dostáva na obraz: Markíza spúšťa kampaň na seriál Kukučka!

Komerčné televízie rozbehli v druhej polovici júla kolotoč kampaní k jesenným projektom naplno, v pondelok spustila Markíza promovanie seriálovej novinky Kukučka.

Veľké ticho zatiaľ panuje okolo jesenného nového seriálu Markízy Kukučka, ktorý sa má stať nástupcom po ukončenej podvečernej sérii Chlapi neplačú. Televízia zatiaľ odhalila trojicu mien, ktoré sa v seriáli objavia – miesto našla opäť Alexandrovi Bártovi, z Joj dotiahla Romana Luknára, angažovala tiež Annu Šiškovú.

Aj keď sa o Kukučke zatiaľ viac mlčí ako hovorí, Markíza v pondelok prelomila ticho, keď začala s promovaním novinky. Spustila teasingovú fázu kampane k seriálu, ktorá stavia na tom, čo je teraz v kurze – príroda a nádych vidieka. Úvodné teasre nechávajú vyniknúť atmosféru prostredia bez použitia hudobného podkladu. V začiatku kampane sa tak neidentifikuje s konkrétnou skladbou či hudobným základom, ktorý bude charakteristický pre seriál.

Dominantným je zvuk prírody, nechýba pochopiteľne ani kukučka. Každý teaser sa odohráva z pohľadu konkrétnej postavy. Spoty dávajú dôraz na pocit domova, odhaľujú pozadie príbehu, ktorý by sa mal odohrávať v prostredí rodinnej pekárne, ukazujú tiež veľké sídlo, ktoré bude súčasťou deja. Osmičku teasrov nájdete na konci článku.

V spotoch sa rovnako mihajú prvé seriálové tváre. Prezentovať sa bude ústredná dvojica, nasadené sú teasre aj s Romanom Luknárom či Ľubom Romanom. V tomto prípade sa potvrdzujú naše informácie o jeho možnom angažmáne v seriáli. Ľubo Roman dostal ponuku od Markízy po tom, čo uzavrela jeho linku v Búrlivom víne. Podľa prvých informácií mal v Kukučke hrať aj Tomáš Maštalír, toho nakoniec televízia po skončení Chlapi neplačú presunula do vínnej ságy, kde sa začne objavovať od jesene. Jedným z diskutovaných mien bol aj Marián Slovák, ten mal prednedávnom spoločne s manželkou Evou Matejkovou dostať ponuku do jojkárskeho ZOO.

Markíza pre túto chvíľu naďalej neodhaľuje o Kukučke veľa. Vyjadrila vlastný názor, že prinesie „jeden z najromantickejších príbehov lásky„, priestor majú opäť dostať „napínavé scény“, ktoré si tvorcovia denných seriálov lídra obľubujú čoraz viac. Televízia tiež avizuje, že nakrúcala aj mimo Slovenska.

Líder nakoniec pre seriál Kukučka využíva najnovšie registrovaný a zároveň najčistejší variant loga. Ako je z priloženého obrázku vidieť, logo sa pokúšal umiestniť aj do hniezda, v minulosti tiež registroval verziu s úplne odlišným fontom. Niekdajší návrh so súčasným spája len umiestnenie siluety kukučky nad písmeno „c“. V minulosti tiež televízia zvažovala názov pre seriál Volanie kukučky či Pieseň kukučky.

kukucka variacie loga

Čítať viac...
Nahor