Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Náhly štvrtkový obrat, Dobre vedieť predbehlo oslabené Inkognito! Odštartovali seriálové maratóny

Dobre vedieť sa však naďalej hýbe len pod priemerom Markízy.

Inkognito ostalo tento štvrtok zaskočené. Po prvý raz v tomto roku relácia výrazne spadla, pričom sa dostala do podpriemeru televízie. V premiére mala uhrať share len tesne cez 17 % a prísť o takmer 2 ratingy divákov, keď podliezla sedem percent. Ešte pred týždňom pritom dokázala valcovať. Dobre vedieť! si naopak medzitýždenne polepšilo, nevyšlo však zo svojho tieňa a atakovalo 19 %. Sedem uhralo ratingovo dosiaľ najlepší výkon, keď poskočilo nad 5 %, divákov však bolo pri obrazovke celkovo viac a podiel prekročil len 15 %. Farma sa rovnako ako Dobre vedieť! hýbala okolo siedmich ratingov, podliezla podiel 21 %. Zlaté časy na Jednotke mali ísť pod 10 a nad 11 % (12 – 54/12+).

Na menších staniciach sa vo štvrtok rozbehli hneď dva veľkonočné seriálové maratóny. Dajto uviedlo silne promovanú sériu Posledná loď, v prime-time sa uviedla podielmi nad 5 a 6 %. S ďalšími dvoma časťami ale držala rating a dostala sa k výkonom okolo 8 a 11 %. Wau zas odštartovala novú sériu Tyran, tá však toľko divákov kampaňou nepritiahla. Uviedla sa podielmi pod 2 a 4 %. K zvýšenému výkonu druhej časti jej dopomohla aj Doma, keď seriál rástol po skončení Vymenených životov. Tie prekročili 6 %, Nekonečná láska opäť stratila výraznú časť publika stanice a uhrala len takmer 4 %. Silná medzi menšími bola Plus, Syn boží podliezol až 8 %.

Joj neostala prekvapená len večer ale aj pred ním. Moja mama varí lepšie ako tvoja jej spadla s podielom okolo 12 %, Rodinné prípady sa udržali na svojom s podielom pod 20 %. Televízne noviny napriek tomu prehrali, šli len nad 22 %, Noviny s vyše ratingovým náskokom prekročili 24 %.

Čítať viac...
Nahor