Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Náhly obrat v súboji o 18-tej: Búrlivé víno narástlo, porazilo Moju mamu! Večer uberal šport

Búrlivé víno zo dňa na deň razantne narástlo, polepšili si aj hlavné správy lídra.

O 18-tej došlo k v stredu k veľkej zmene. Búrlivé víno po prvý raz od presunu do accessu neprepadlo, pričom výraznejšie narástlo, keď podľa našich informácií uhralo podiel 23,4 %. V ratingu uhralo 4 %, ku ktorým sa už dva dni predtým ťahalo. K podielu seriálu dopomohol značne nižší počet divákov pri obrazovke. Šou Moja mama varí lepšie ako tvoja tento fakt ubral, keď v ratingu poklesla a podielovo šla pod 20 %. Nevýhodu má v nábehu a pomalému pribúdaniu divákov, ktorí prichádzajú pred televízory. Búrlivé víno má svojich divákov od začiatku, nábeh mu zabezpečuje Reflex. Je otázne, či Markíza po tomto náraste seriál dnes vynechá, ako to programovou zmenou plánovala.

Večer divákov komerčným staniciam uberal šport. Na Dvojke o 19:30 začal druhý finálový duel hokejovej Tipsport ligy, uhral podiely dvakrát cez 8 a raz pod 10 % (12 – 54). Po pol deviatej zas na Jednotke začala Liga majstrov a atraktívny zápas Atlética Madrid proti Barcelone, ktorá španielsky štvrťfinálový súboj nakoniec prehrala. Po polčasoch zápas dosiahol podiely nad 12 a takmer 14 %.

V tejto konkurencii výrazne stratila Chart Show, ktorá sa dostala na úroveň prvých týždňoch tohto roka s ratingom takmer 8 % a podielom nad 24 %. Stala sa i tak najsledovanejším programom dňa. V siedmom nebi uhralo podobný výkon ako pred týždňom, pri dlhšej stopáži a rozšírenom o jednu prestávku ho sledovalo šesť percent divákov s podielom len nad 18 %. Nový seriál Taký je život opäť prepadol, dostal sa len k okoliu desiatich percent.

Na menších staniciach Profesionáli uhrali 7 %, Prci, prci, prcičky šli pod päťku. Smrtonosná zbraň 2 na Dajto 5 % prekročila, Mentalista sa dostal nad trojku, prvý diel Kúsok zo mňa len cez 2 %. Vtierka Castle aj CSI Las Vegas šli na Wau pod 3 %.

V súboji hlavných spravodajstiev odskočili Televízne noviny, ktoré sa dostali pod 31 %. Divák jojkárskych správ pri Novinách chýbal, dostali sa na 21 %.

Čítať viac...
Nahor