Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Náhle zmeny v programe Markízy: Vyhodí jedny Rodinné prípady, presúva Reflex špeciál!

Minulý rok robila jednu zmenu za druhou Joj, aktuálny vývoj núti reagovať Markízu.

Ani Markíza nie je neohroziteľná. Po silnej jeseni, kedy jej konkurenčná Joj až na nedeľný večer nestíhala, sa počas aktuálnej jari situácia zmenila. Televízie zvádzajú po ôsmej čoraz vyrovnanejší boj, pričom lídrovi nevyšla ani lajfstajlová novinka.

Ešte pred novou štruktúrou, ktorú Markíza zavádza od marca, robí v prime-time zmeny. Slabé výkony Rodinných prípadov, ktoré zoslabli ešte aj oproti minuloročným výkonom, sa pokúsi vyriešiť aspoň v jeden deň v týždni. Už od tohto štvrtka 19. februára totiž Markíza mimoriadne zaraďuje do programu Svokru, ktorá v tento deň Rodinné prípady nahradí. Televízia už nasadila do vysielania aj dramatickú upútavku, ktorá je plná emócií. Práve tie by sa mali stať kľúčom k pozdvihnutiu výkonov po Búrlivom víne. Televízia medzičasom upravila avizovaný vysielací čas z 21:40 na 21:45.

Upútavka na Svokru

K zmene príde hneď aj na ďalší deň, v piatok 20. februára. S okamžitou platnosťou totiž Markíza presúva z nedeľného accessu nevýkonný magazín Reflex špeciál. Novinka zaradená do vysielania iba vo februári sa dočkala len troch častí v plánovanom slote, jej úlohou bolo skoncovať s nadvládou Nového bývania. To sa jej však nepodarilo, naopak, relácia každým vydaním strácala. Novinke sa nedarí napriek tomu, že si ju šéf spravodajstva Markízy mimoriadne pochvaľoval.

Po novom nájde Reflex špeciál útočisko v novom slote – v piatky o 18:20. Predchádzať mu pri tom bude už klasický magazín Reflex, ktorého stopáž bude dokonca predĺžená a vo vysielaní bude mať vyhradených 50 minút. Televízia tak v piatky ponúkne hodinu a pol dlhý maratón Reflexu. Joj, naopak, v piatky maratónuje so Súdnou sieňou. V nedele bude Markíza namiesto magazínu vysielať reprízy Kredencu (ktoré boli naplánované na piatky), do konca mesiaca ešte pobežia reprízy Hornej Dolnej.

Je otázne, kam sa program Markízy poberie smerom do silnej sezóny. V prípade, že sa Svokra ujme a Rodinné prípady budú naďalej tápať v podpriemeroch, bude čeliť líder dileme, či vytiahnuť z rozpočtu ďalšie peniaze a vyrobiť nové časti reality formátov. Už od marca by však nevýkonné Rodinné prípady nemuseli predstavovať tak veľký problém. Markíza totiž priznáva, že Búrlivé víno bude ťahať minimálne do 21:50, s takýmito priznaným časom nebude prekvapením natiahnutie aj do desiatej. V tom prípade by mala pokrytý minimálne prime-time, ktorý je najkľúčovejším ako pre televíziu, tak pre klientov.

 

Čítať viac...
Nahor