Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Na víťazku britského X Factoru 2015 bolo zvedavých zatiaľ najmenej divákov! Šou bude pokračovať

Spevácka šou napriek novinkám potvrdila vo svojej dvanástej sezóne pokles sledovanosti.

Tradičné talentové šou zažívajú v poslednej dobe pravidelný úbytok divákov, keď sa do pozornosti čoraz viac dostávajú vydarené nové projekty. Napriek tomu, že britský X Factor patrí produkciou k tomu najlepšiemu, čo vo svete vzniká, britskí diváci by, pravdepodobne, potrebovali oddych.

Víťazkou 12. série X Factor UK sa stala Louisa Johnson, ktorá je považovaná za vôbec najlepšiu speváčku tejto šou. Napriek tomu si na jej víťazstvo počkalo zatiaľ najmenej divákov, keď malo nedeľné finále sledovať 8,4 milióna Britov. Celkovo malo vo finále prísť cez osem miliónov diváckych hlasov. Ben Haenow bol pred rokom v nedeľnom finále korunovaný za víťaza pri pozornosti priemerne 9,4 milióna britských divákov.

Televízia ITV, ktorá britský X Factor vysiela, už spustila hľadanie nových talentov, keď bude s X Factorom pokračovať aj v roku 2016. Verná je tak svojim dvom klasikám, keď na jar vysiela Britain´s Got Talent a na jeseň spevácku šou. V sledovanosti klesajú oba projekty Simona Cowella, aktuálny ročník X Factoru klesol medziročne priemerne v celej sérii.

Čítať viac...
Nahor