Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Na Veľký piatok zabodovali Jednotka s Domou: Silne promované premiéry zabrali na divákov!

Joj už nenašla pochopenie so zaradením Smrtonosnej pasce 4.0 ako hlavného filmu, vyšiel jej však denný program. Na Dajto sa vrátilo Pod kupolou.

Hlavnými ťahákmi piatkovej sledovanosti sa stali filmy Jednotky a Domy. Hlavná stanica verejnoprávneho vysielateľa už na Veľký piatok uviedla svoju najväčšiu premiéru v podobe snímky Liečiteľ, ktorá vysoko uspela najmä v komerčnej cieľovke, kde uhrala podiel 14,5 % s ratingom 5,5 %. V 12+ jej share dosiahol 15,6 %. Veľmi vysoko bola s mohutne promovaným filmom z produkcie National Geographic Doma. Dvojdielna miniséria Život a smrť Ježiša Krista na menšej stanici uhrala podľa našich informácií vysoké ratingy 4 a 4,6 % s podielmi 10,6 a 12,5 %.

Vysoko bola aj druhá menšia stanica Markízy Dajto, ktorá taktiež intenzívne avizovala návrat seriálu Pod kupolou. Prvé tri časti druhej série sa tešili z ratingov 2,4 a dvakrát 2,7 % a podielov medzi 6,5 až 7,9 %. Aj keď pre Dajto ide o nadpriemerné výkony, samotný seriál zaznamenal výrazný pokles, keď prvá séria finišovala s ratingami medzi 4 – 5 %. Podielovo pri tom vyskočila od 9 až po 13 %.

Silné obe menšie stanice už nedovolili narásť Markíze, ktorá s premiérou Hop skončila v miernom podpriemere s podielom 22,6 %. Ratingovo však snímka uhrala lídrovi to, čo potrebuje, s hodnotou 8,6 %. Prakticky polovicu z tohto výkonu dosiahla reprízová snímka Joj Smrtonosná pasca 4.0. Tá si popri silnej konkurencii dostatok divákov nenašla a skončila so štyrmi ratingami a podielom 11,4 %. Plus uhrala priemer stanice s filmom Čierny rytier a podielom 5,4 %.

Joj môže byť spokojná s výkonom v off-time, kedy sa s väčšinou filmov držala priemeru stanice, s podvečerným animákom Alvin a Chimpunkovia 2 bola dokonca pred Markízou, keď jej film uhral podiel 18,8 % a Kung Fu Panda 2 len 14 %. Líder sa počas celého dňa hýbal okolo hranice 20 %, najvyššie vyskočili ranný dobrodružný film Jumanji s podielom takmer 23 % a rozprávka Peklo s princeznou a podielom takmer 22 %.

Čítať viac...
Nahor