Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Na Veľkonočný pondelok uspeli všetky veľké televízie! Markíze kolíšu správy (čísla za celú Veľkú noc)

Prinášame vám výsledky sledovanosti za celé veľkonočné sviatky v jednom článku.

PIATOK: Na Veľký piatok zabodovali Jednotka s Domou: Silne promované premiéry zabrali na divákov!

SOBOTA: Na Joj odštartovala Nová záhrada! Priblížila sa Smotánke, oslavovať však nebude

NEDEĽA: Tanec snov znovu klesol, Herkules už Markíze vybojoval nadpriemer!

PONDELOK: Na Veľkonočný pondelok si televízie rozdelili divákov spravodlivo. Večer sa najvyššie bez prekvapení dostala Markíza s Babovřeskami, ktoré podľa našich informácií sledovalo 11,2 % divákov s podielom 29,8 %. Komédii však pomáhala dlhšia stopáž, keď premiéra Doby ľadovej 4 na Joj uhrala s nadpriemerným ratingom 9,6 % podiel 22,7 %. Silná sa na Jednotku vrátila šou Čo ja viem, ktorú sledovalo 6 % divákov s podielom 13,8 % (12 – 54). V univerzálnej cieľovke šou uhrala vysoký podiel 18,7 %.

Vďaka silným hlavným staniciam neostalo veľa priestoru pre tie menšie. Na Dajto vyvrcholila druhá séria Pod kupolou, ktorá za finišom tej prvej zaostala o vyše polovicu. Až na poslednú sa ratingovo záverečné štyri časti druhej sezóny hýbali pod 2 %, posledná vyskočila k 2,2 % s podielom 10,3 %. Predchádzajúce tri časti sa podielovo hýbali pod 5 a 6 %. Doma bola priemerná so snímkou Da Vinciho kód a podielom tesne nad 4 %, Admirál na Plus skončil pod touto hranicou.

Počas sviatkov sa priveľmi nedarilo hlavnej spravodajskej relácii Markízy. Iba v piatok sa jej podarilo vyskočiť nad 34 %, v sobotu už Televízne noviny padli pod 27 %, v nedeľu podliezli tridsiatku, v pondelok ju tesne prekročili. Čiastočne ich ovplyvňoval hokej, ktorý sa so správami prekrýval približne prvých desať minút. Joj sa od piatku do nedele s Novinami hýbala medzi 23 a 24 %, v pondelok sa na Televízne noviny dotiahla s rozdielom len dvoch desatín ratingu a podielom nad 29 %.

Čítať viac...
Nahor