Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Na telo na Markíze zatiaľ slabé, z politických debát ale u mladých najsilnejšie! O 5 minút 12 aj po zmene v čele celkovo

Nový moderátor Na telo Michal Kovačič nechce podriaďovať obsah relácie sledovanosti, tá zatiaľ na priemery Markízy nestačí.

Od tohto mesiaca majú diváci opäť možnosť v nedeľu sledovať hneď tri pravidelné diskusné relácie. Popri verejnoprávnom O 5 minút 12 a V politike na spravodajskej TA3 vrátila Markíza na 13. hodinu v týždennej periodicite Na telo, ktoré ako pravidelný formát zrušila na jeseň 2013.

Na telo sa na Markízu vrátilo podpriemerným podielom na trhu, keď dosiahlo úroveň 14,5 %. S aktuálnym druhým vydaním si uplynulú nedeľu mierne polepšilo na 15,1 %. Celodenný priemer Markízy sa uplynulé dva týždne hýbal na úrovni okolo 22 %, cez víkendy je zväčša slabšia. V oboch prípadoch bola relácia Markízy v čase svojho vysielania jednotkou, túto nedeľu bola vedľa nej Joj.

Nový moderátor relácie, Michal Kovačič, ktorý sa o návrat Na telo usiloval niekoľko rokov, pre Aktuality.sk uviedol, že s televíziou nemá zadefinované, koľko percent má relácia dosahovať, aby s ňou panovala spokojnosť. Úvodný výkon programu nepovažuje za neúspech. „Nemyslím si, že súčasná sledovanosť by bola zlá. Po prvej časti však nespokojnosť v Markíze rozhodne nezavládla. Vždy sa budeme snažiť robiť Na telo s najlepším vedomím a svedomím. A určite z toho nebudeme robiť politický kabaret, aby sme dosiahli vyššiu sledovanosť. Keby tá relácia ľudí náhodou nebavila, tak ju robiť nebudeme,“ uviedol.

Na telo je však aktuálne najsledovanejšou politickou debatou na trhu u mladších divákov (12 – 54 rokov). Čo do sledovanosti hlavný konkurent Na telo, verejnoprávne O 5 minút 12, sa posledné dva týždne hýbalo pod podielovou hranicou 11 % so stratou priemerne necelého ratingu.

O 5 minút 12 sa však zameriava na celkové publikum a čísla v komerčnej cieľovke nie sú pre RTVS relevantné. V celkových číslach (publikum staršie ako 12 rokov), a teda celom potenciálom elektoráte jednotlivých politických strán, ostáva O 5 minút 12 najsledovanejšou politickou diskusiou na Slovensku, a to aj po zmene moderátora, keď Martina Strižinca nahradil od tejto jesene Jozef Hajko. Verejnoprávnu debatu sledovalo pred dvomi týždňami 184-tisíc divákov, uplynulú nedeľu to bolo 227-tisíc divákov. Na telo naproti tomu sledovalo 147 a 204-tisíc divákov. Reláciám v druhú nedeľu všeobecne rástla sledovanosť vďaka výraznému ochladeniu.

Tretia politická diskusia V politike dosiahla vďaka atraktívnemu duelu Roberta Fica a Richarda Sulíka túto nedeľu úspech, pozrelo si ju priemerne 114-tisíc divákov. V čase spomínaného duelu sa sledovanosť ťahala bližšie k dvestotisícovej hranici, priemerný výkon programu znížila jej druhá polovica. V komerčnej cieľovke mala relácia priemerne 5,3 %, aj pre TA3 je irelevantná.

Čítať viac...
Nahor