Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Na Slovensko sa dostane aj ďalší z jarných českých hitov: Joj kúpila sériu Černé vdovy, vytiahne ich v prime-time!

Po Moste Joj kúpila aj úspešnú jarnú sériu Primy, až do finále sa jej držala nad miliónom.

Jazyková či kultúrna príbuznosť, viacero úspešných koprodukcií či popularita českých komédií a hercov na Slovensku neraz motivuje naše stanice siahnuť aj po českých seriáloch, ktoré u našich susedov zaznamenali veľký úspech. Televízie to z času na čas skúšajú prakticky odjakživa a v tomto roku sa takto k nám dostanú nakoniec hneď dva jarné české seriály.

V oboch prípadoch po nich siahla Joj. Ešte v prvej polovici jarnej sezóny po mimoriadnom úspechu seriálu Most!, ktorý sa stal v Česku fenoménom, odkúpila od Českej televízie práva na seriál a uviedla ho v druhom večernom pásme v utorky. Seriálu sa nakoniec darilo držať z pohľadu staničného priemeru Joj nadpriemer a s českým seriálom dokázala uspieť po dlhšom čase.

Zároveň sa Joj nakoniec rozhodla siahnuť aj po jarnom hite Primy Čierne vdovy, ktorý vysielala tento rok do začiatku apríla pravidelne v nedele po 20. hodine. Narozdiel od iných aj premiérových pôvodných seriálov však seriál nevysielala na svojej lokálnej verzii Prima Plus.

Komediálne ladená krimiséria ponúkla celkovo 8 epizód, ktoré Prime zaznamenali výrazne nadpriemernú sledovanosť nad úrovňou milióna divákov. S jednou výnimkou sa nad milión dostali všetky epizódy, zároveň pravidelne ako jediný z večerných programov dňa. Čierne vdovy štartovali nad hranicou 1,5 milióna divákov, vo finále ich mali cez milión. V druhej polovici však konkurenciu zostrila Česká televízia, ktorá stiahla divákov ako od Primy tak Novy.

S Čiernymi vdovami ráta Joj ako posilou letného programu. Nakoľko nebežali na Prime Plus, pôjdu v slovenskej premiére, podľa predbežných plánov dostane seriál hlavný vysielací čas vo štvrtky, kde tak vystrieda aktuálne vysielané S pravdou von. Joj plánuje nasadiť rovno dve časti po sebe, čím by seriál odvysielala v priebehu júla.

Hlavné postavy v seriáli stvárňuje trojica herečiek, medzi ktorými je aj Slovenka Lucia Siposová, v seriáli rozpráva po slovensky. Hrajú s ňou Jitka Čvančarová a Jana Plodková. Jednu z ústredných postáv stvárňuje Bolek Polívka v úlohe vyšetrovateľa.

Čierne vdovy sú sčasti prirovnávané k Zúfalým manželkám. Tri ženské hrdinky Renáta, Johana a Veronika sú manželky nespokojné vo svojich vzťahoch. Johanu manžel bil, Renátin muž sa začal zrazu chovať ako gangster skrývajúci si doma revolver a s Veronikou jej manžel tak dlho odmietal intímny vzťah až našla časopisy s gay pornom. Všetky sú rozhodnuté s týmto životom skoncovať a najmä s tým ich manželov. Príbeh začína na chate na jazere na Morave, kde páry pravidelne trávia predĺžený víkend. Chlapi sa vydávajú vyplávať na jazero na člne, ktorý však uprostred jazera exploduje. Trojica hrdiniek sa však šokovane netvári.

Z českých seriálov sa na slovenských obrazovkách objavilo už viacero. Markíza kedysi skúšala v hlavnom vysielacom čase seriál Poisťovňa šťastia, uspieť chcela aj s komediálnym seriálom Okresní přebor či sériou Ohnivé kura, no bez úspechu. Túto jar vsadila na seriálové spracovanie Kameňáku, spoločne s Novou však seriál stopli už v polovici. Joj má v preberaní českých seriálov nemalú históriu, kedysi to dokonca denne večer skúšala so seriálom Rodinné putá, rovnako na leto kedysi nasadila sériu Vinári, skúšala to aj s kriminálkou VIP vraždy, s ktorou ale nepochodila. Jednotka zas len prednedávnom nasadila napríklad sériu Četníci z Luhačovic, ktorú potiahne aj v lete.

Čítať viac...
Nahor