Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Na Slovensko prichádza seriálová lahôdka! Oceňovaný Fargo štartuje už v stredu

AMC Networks International – Central Europe získala v krajinách svojho pôsobenia exkluzívne vysielacie práva na seriál FARGO.

AMC podpísala exkluzívnu zmluvu na vysielanie seriálu Fargo, ktorý získal trojnásobné ocenenia Emmy Awards a dva Zlaté Glóbusy. Zmluva pokrýva viacero krajín strednej a východnej Európy, medzi nimi aj Slovensko a Českú republiku. Televízny kanál AMC sa vďaka nej stal jedinou stanicou, ktorá bude v celom tomto regióne premiérovo vysielať prvú aj druhú sériu tohto vysokohodnoteného seriálu. Premiéra prvej série štartuje na stanici AMC už 28. 1. 2015, druhá séria bude odvysielaná následne v priebehu roka 2015, na domovskej stanici FX má premiéru na jeseň 2015.

“Sme radi, že môžeme do vysielania zaradiť takto populárny a oceňovaný seriál ako je Fargo. Priebežne posilňujeme našu programovú ponuku pôvodných seriálov a kvalitných filmov, ktoré prinášajú výnimočný zážitok stále rastúcemu počtu divákov v celom regióne strednej a východnej Európy,” uviedol Leenmte B. Malnay, generálny riaditeľ AMCNI CE.

Seriál Fargo pochádza z americkej produkcie. Je adaptáciou rovnomenného filmu režírovaného bratmi Coenovcami, držiteľmi Oscarov za tento film, ktorí sa v prípade seriálu chopili produkcie. Seriál je známy svojím čiernym humorom a napínavým dejom. V januári 2006 Lorne Malvo (Billy Bob Thortnon) prechádza mestečkom Bemidji v Minnesote. Svojím násilím a zlomyseľnosťou nakazí poisťovacieho agenta Lestera Nygaarda (Martin Freeman) a ďalších obyvateľov mestečka. Polícia a tím vyšetrovateľov verí, že sériu vrážd, ktoré sa udiali, majú na svedomí práve Malvo a Nygaard.

Zaujímavosťou je, že i keď film aj seriál avizujú, že sú nakrútené podľa skutočných udalostí, nie je to pravda. Pravdou ale je, že niektoré scény a obrazy skutočnosťou inšpirované boli, a to dokonca aj tak brutálne, o ktorých by si práve diváci mohli myslieť, že sú fikciou.

Hoci to od seriálu nikto nečakal, stal sa najväčším trhákom roka 2014, získal množstvo prestížnych ocenení, ale najmä obrovské divácke ohlasy, ako od laickej, tak od odbornej verejnosti. Na Critics Choice Television Awards získal seriál až tri ocenenia a to v kategórii Najlepší seriál, Najlepší seriálový herec (Billy Bob Thornton) a Najlepšia herečka vo vedľajšej role (Allison Tolman).

Tri ocenenia priniesli aj Emmy Awards – za Najlepší seriál, Najlepšia réžia (Colin Bucksey) a Najlepší herecký casting (Rachel Tenner, Jackie Lind). Úpsech priniesli aj Zlaté Glóbusy, kde seriál zvíťazil v kategórii Najlepší seriál alebo televízny film a Najlepší herec (Billy Bob Thornton).

Čítať viac...
Nahor