Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Telenovely

Na Slovensko mieri ďalšia turecká lahôdka: Predstavujeme novú telenovelu Sila ženy!

Doma pokračuje v uvádzaní nových telenoviel, po krátkej sérii Šťastie mojich detí aj tentokrát staví na kratší seriál, a to rovno s hviezdou Lásky na druhý pokus.

Už budúci mesiac na stanici Doma dôjde do finále turecký seriál Šťastie mojich detí, pričom už teraz poznáme jeho nástupcu. Stanica bude aj naďalej pokračovať v uvádzaní nových tureckých seriálov, pričom tentokrát siahne po aktuálne vysielanej úspešnej tureckej telenovele.

Doma už o mesiac na obrazovky nasadí novinku pod názvom Sila ženy. Ide pritom o tureckú sériu Kadin, ktorá na tureckej verzii stanici Fox začala bežať od októbra 2017. Vysiela sa tam doteraz, aktuálne beží druhá séria. Celkovo zatiaľ ponúkla vyše 50 epizód.

Naša stanica sa tak pustí do vysielania seriálu, ktorý nateraz v zahraničí skončený nie je. Doma to nerobieva často, nakoľko sa nestretáva s pochopením u divákov v prípade, ak neodvysiela celý seriál naraz, ako napríklad pri telenovele Láska na druhý pokus. V tomto prípade je však otázne, či bude môcť uviesť obe série, nakoľko druhá stále beží, a to len v periodicite jedenkrát do týždňa. Prvá séria pritom štartovala v októbri, rovnako ako druhá, a finále 1. série prebehlo až v máji.

Sila lásky rozpráva príbeh tridsiatničky Bahar, slobodnej milujúcej matky dvoch detí – dcéry Nisan a syna Duruka. Vydala sa za lásku svojho života, Sarpa, s ktorým počala obe svoje deti. Keď však bola tehotná druhýkrát a čakala syna, Sarp zmizol na lodi za dramatických okolností a už ho nikdy nevidela. Príbeh začína štyri roky po smrti Sarpa, kedy sa Bahar presúva z jedného zamestnania do druhého, aby uživila svoje dve deti. Musí sa vyrovnávať s nepriazňou osudu aj životnými výzvami a odhaliť tajomstvo a skryté pravdy z minulosti.

Hlavnú hrdinku Bahar v seriáli stvárňuje Özge Özpirinçci, známa ako hlavná postava Zeynep v seriáli Láska na druhý pokus. Sarpa, ktorý bude súčasťou celého seriálu prostredníctvom retrospektív a vo veľkom sa naňho budú pýtať aj deti Nisan a Duruk, si zahral Caner Cindoruk.

Kadin sa radí k modernejším tureckým telenovelám. Svoj úspech sa snaží stavať na väčšej autenticite ako postáv tak prostredia, zároveň na charakteroch postáv, ktoré sú vo viacerých prípadoch označované za „roztomilé“ ako tomu je aj v prípade hlavnej hrdinky Bahar. Zároveň aj postavy, ktoré na začiatku, môžu pôsobiť nedostupne, si postupne nachádzajú miesto v priazni divákov.

Viac o podobných sériách nájdete na stránke Svet telenoviel

Čítať viac...
Nahor