Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Na obrazovky sa chystá ďalší filmový hit: Markíza nasadí Lídu Baarovú!

Televízna premiéra čaká na ďalší známy film spomedzi českých či slovenských produkcií.

Po Učiteľke či Červenom kapitánovi sa televíznej premiéry dočká ďalšia známa lokálna kinosnímka. Markíza už pripravuje do vysielania české spracovanie veľkého príbehu z obdobia Tretej ríše. Na obrazovky prinesie životopisnú drámu Lída Baarová, ktorá sa do kín dostala začiatkom minulého roka.

Markíza s filmom ráta začiatkom mája. Podľa prvých informácií ho uvedie v utorok 9. mája od 20:30, kedy bude absentovať jej klasický program. Dôvodom je ďalší zo zápasov slovenskej reprezentácie na hokejových Majstrovstvách sveta, od 20:15 nastúpi proti Dánsku. Komerčné televízie budú aj v tento deň šetriť premiérové vydania pôvodnej tvorby. Chýbať by však nemala Farma, televízia ju však odvysiela až po hokeji.

O filme Lída Baarová
Česká herečka Lída Baarová je v roku 1934 pozvaná do berlínskych filmových ateliérov Babelsberg, považovaných za európsky Hollywood. Po počiatočných problémoch nakoniec očarí aj davy fanúšikov v celom Nemecku. Tlač ju vynesie na titulnej strany ako jednu z najkrajších žien Európy. Užíva si slávy aj náklonnosti Gustava Fröhliche, vtedajšieho idolu všetkých nemeckých žien. Ten je nielen jej partnerom pred kamerou, ale stane sa aj jej milencom. Obdiv neskrýva ani sám Hitler, ktorý po návšteve ateliérov Baarovej pozve k súkromnej audiencii na Ríšskom kancelára. Hviezda Baarovej strmo stúpa. Lída s Fröhliche sa nasťahujú do luxusnej vily na prestížnej berlínskej adrese. Bez toho tuší, že majú takého dôležitého suseda – pána filmového priemyslu, ministra propagandy Goebbelsa. Goebbels je k sebe začne pozývať na vyhlásené večierky za účasti umeleckej i politickej smotánky. A pri nich postupne vťahuje Baarová do svojich „diabolských“ sietí. Fröhlich žiarli a po jednom z mnohých ďalších žiarlivých výstupov ju vyženie z domu. Na túto príležitosť čaká bezhlavo zamilovaný Diabol. Chce sa kvôli ľuďom vzdať úplne všetkého – rodiny, kariéry, Ríše. Baarová odmietne ponuku na dlhodobé angažmán v Hollywoode, zostane v Berlíne a novej láske nezvládnuteľne prepadne. Zásadné otázku, či je možné milovať zločinca, si bude klásť až za pár rokov a potom po celý zvyšok života. Hitler na základe prosieb Goebbelsovej manželky rozkáže svojmu ministrovi , aby ukončil škandalózne, s velkoněmeckými ideály nezlučiteľný vzťah s Baarovej. Goebbels protestuje, ale po Hitlerovom nátlaku svoju lásku zavrhne. Baarovej je zakázané hrať v nemeckých filmoch a nesmie opustiť Ríšu. Počas Krištáľovej noci v roku 1938 sa jej podarí utiecť späť do vlasti, kde natočia ešte niekoľko úspešných filmov. Po okupácii Československa ale musí pred nacistami opäť utekať. Keď skončí vojna, vracia sa plná nádejí do Prahy. Tu sa však stretne len s výsmechom a ponížením. To pravé peklo ju ale ešte len čaká…

Čítať viac...
Nahor